fbpx
-3 C
Olsztyn
sobota, 2 grudnia, 2023
reklama
reklama

Nie przypilnował gotującego się obiadu. Może usłyszeć zarzuty

OlsztynNie przypilnował gotującego się obiadu. Może usłyszeć zarzuty

Olsztyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności zadymienia, do którego doszło w mieszkaniu na ul. Wyszyńskiego. Służby ratownicze o zdarzeniu poinformowali mieszkańcy. Żaden z lokatorów budynku nie odniósł obrażeń. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną zadymienia mógł być garnek z jedzeniem pozostawiony na kuchence.

reklama

Do zdarzenia doszło w piątek (23.10) kilkanaście minut przed godziną 20.00 w jednym z mieszkań na ul. Wyszyńskiego w Olsztynie. Służby ratunkowe zawiadomił lokator budynku informując, że z mieszkania sąsiadów wydobywa się dym, a drzwi są zamknięte. Pod wskazany adres pojechali olsztyńscy policjanci. Na miejscu byli już strażacy, którzy usuwali zadymienie w pomieszczeniu mieszkalnym. Po wejściu do środka ratownicy nikogo nie znaleźli.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną zadymienia mógł być garnek z jedzeniem pozostawiony na kuchence.

reklama

Policjanci ustalili właściciela mieszkania, przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczyli ślady.

Dzisiaj funkcjonariusze wykonują dalsze czynności z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa. To on dokładnie wypowie się co do przyczyn.

reklama

Na szczęście w tym konkretnym przypadku nikt z lokatorów nie ucierpiał. Zebrany materiał dowodowy pozwoli na wyjaśnienie okoliczności tego zdarzenia. Jeśli okaże się, że doszło do stworzenia zagrożenia życia i zdrowia mieszkańców budynku sprawca zadymienia może usłyszeć zarzut, za który grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia