-1 C
Olsztyn
środa, 8 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Nie przypilnował gotującego się obiadu. Może usłyszeć zarzuty

WiadomościNie przypilnował gotującego się obiadu. Może usłyszeć zarzuty

Olsztyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności zadymienia, do którego doszło w mieszkaniu na ul. Wyszyńskiego. Służby ratownicze o zdarzeniu poinformowali mieszkańcy. Żaden z lokatorów budynku nie odniósł obrażeń. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną zadymienia mógł być garnek z jedzeniem pozostawiony na kuchence.

reklama

Do zdarzenia doszło w piątek (23.10) kilkanaście minut przed godziną 20.00 w jednym z mieszkań na ul. Wyszyńskiego w Olsztynie. Służby ratunkowe zawiadomił lokator budynku informując, że z mieszkania sąsiadów wydobywa się dym, a drzwi są zamknięte. Pod wskazany adres pojechali olsztyńscy policjanci. Na miejscu byli już strażacy, którzy usuwali zadymienie w pomieszczeniu mieszkalnym. Po wejściu do środka ratownicy nikogo nie znaleźli.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną zadymienia mógł być garnek z jedzeniem pozostawiony na kuchence.

reklama

Policjanci ustalili właściciela mieszkania, przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczyli ślady.

Dzisiaj funkcjonariusze wykonują dalsze czynności z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa. To on dokładnie wypowie się co do przyczyn.

reklama

Na szczęście w tym konkretnym przypadku nikt z lokatorów nie ucierpiał. Zebrany materiał dowodowy pozwoli na wyjaśnienie okoliczności tego zdarzenia. Jeśli okaże się, że doszło do stworzenia zagrożenia życia i zdrowia mieszkańców budynku sprawca zadymienia może usłyszeć zarzut, za który grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne