fbpx
16 C
Olsztyn
sobota, 23 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Uważajcie! Na Jarotach możecie spotkać łosia

OlsztynUważajcie! Na Jarotach możecie spotkać łosia

To, że dziki kręcą się całymi stadami na Jarotach nie wzbudza już wielkich emocji. Teraz przyszła kolej na większe zwierzę. Na Jaroty zawitał młody łoś. 

reklama

Wielokrotnie pisaliśmy już o dzikach w Olsztynie. Straż Miejska była wzywana też do kun, lisów, a nawet borsuka.

Dziś (24.05) nad ranem około godziny 5, kierowca jadący al. Sikorskiego w kierunku miasta napotkał łosia. Na szczęście zrobił zdjęcie, bo nikt by w to nie uwierzył. Młody osobnik zapewne zabłądził, bo kręcił się od prawego do lewego pobocza nie mogąc się zdecydować gdzie iść.

reklama

Łosie potrafią nie tylko podejść w pobliże osiedli mieszkalnych, ale nawet wedrzeć się do przydomowych ogródków, z których wyjadają jabłka, czy inne owoce. Jako roślinożercy, na co dzień pałaszujący liście, trawy i pędy młodych drzew. Nie są wybredne i zadowalają się wszystkim, co znajdą w sadzie. Na polach wybierają natomiast zboża, kukurydzę oraz buraki.

Bez względu na okoliczności spotkania z łosiem, należy zachować bezpieczną odległość i pozwolić mu spokojnie najeść się lub odejść. Jeśli ktoś spotka łosia, nie powinien zbyt blisko do niego podchodzić. Czasem może być niebezpieczny. Lepiej obserwować te zwierzęta z pewnej odległości, żeby nie przekroczyć bariery bezpieczeństwa.

reklama

Uważajcie! Na Jarotach możecie spotkać łosia

reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Mi§
24 maja 2019 21:08

O rety, o rety

Polecane
Ogłoszenia