fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 19 stycznia, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Uważajcie! Na Jarotach możecie spotkać łosia

Kurier Extra Uważajcie! Na Jarotach możecie spotkać łosia

To, że dziki kręcą się całymi stadami na Jarotach nie wzbudza już wielkich emocji. Teraz przyszła kolej na większe zwierzę. Na Jaroty zawitał młody łoś. 

Wielokrotnie pisaliśmy już o dzikach w Olsztynie. Straż Miejska była wzywana też do kun, lisów, a nawet borsuka.

Dziś (24.05) nad ranem około godziny 5, kierowca jadący al. Sikorskiego w kierunku miasta napotkał łosia. Na szczęście zrobił zdjęcie, bo nikt by w to nie uwierzył. Młody osobnik zapewne zabłądził, bo kręcił się od prawego do lewego pobocza nie mogąc się zdecydować gdzie iść.

Łosie potrafią nie tylko podejść w pobliże osiedli mieszkalnych, ale nawet wedrzeć się do przydomowych ogródków, z których wyjadają jabłka, czy inne owoce. Jako roślinożercy, na co dzień pałaszujący liście, trawy i pędy młodych drzew. Nie są wybredne i zadowalają się wszystkim, co znajdą w sadzie. Na polach wybierają natomiast zboża, kukurydzę oraz buraki.

Bez względu na okoliczności spotkania z łosiem, należy zachować bezpieczną odległość i pozwolić mu spokojnie najeść się lub odejść. Jeśli ktoś spotka łosia, nie powinien zbyt blisko do niego podchodzić. Czasem może być niebezpieczny. Lepiej obserwować te zwierzęta z pewnej odległości, żeby nie przekroczyć bariery bezpieczeństwa.

Uważajcie! Na Jarotach możecie spotkać łosia

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

1
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x