-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Warmińsko-mazurski Narodowy Fundusz Zdrowia otrzyma dodatkowe 144 mln zł

WiadomościWarmińsko-mazurski Narodowy Fundusz Zdrowia otrzyma dodatkowe 144 mln zł

Warmińsko-mazurski NFZ otrzyma dodatkowe 144 mln zł, z czego co najmniej 24 mln zł z tej kwoty zostanie przeznaczone na tzw. regulację płac dla fizjoterapeutów, rehabilitantów, czy diagnostów laboratoryjnych – poinformował dyrektor NFZ w Olsztynie Andrzej Zakrzewski.

reklama

Podczas zorganizowanej w czwartek konferencji prasowej dyrektor olsztyńskiego NFZ poinformował, że z dodatkowej kwoty przyznanej dla regionalnego NFZ zostanie sfinansowany wzrost wyceny konkretnych świadczeń, w tym świadczeń uzdrowiskowych (wzrost o 5 proc.), rehabilitacji (wzrost o 5 proc.), czy leczenia szpitalnego udzielanego w SOR i Izbach Przyjęć (wzrost o 10 proc.).

„Z tej puli co najmniej 24 mln zł zostanie przeznaczonych na regulację wynagrodzeń dla pracowników służby zdrowia, w tym fizjoterapeutów, czy diagnostów laboratoryjnych” – powiedział Zakrzewski. Dodał, że w sumie w regionie podwyżka dotyczyć będzie ok. 2 tys. ludzi, z czego 1 tys. to fizjoterapeuci.

reklama

W woj. warmińsko-mazurskim protest prowadzą fizjoterapeuci ze szpitala miejskiego i wojewódzkiego w Elblągu, z Kętrzyna i Działdowa. Zakrzewski na konferencji prasowej zapewnił, że dyrekcje tych szpitali „prowadzą rozmowy z tymi pracownikami”.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia