-2 C
Olsztyn
piątek, 3 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Prokuratura wszczyna śledztwo ws. postrzelonych policjantów

SzczytnoProkuratura wszczyna śledztwo ws. postrzelonych policjantów

Wczoraj podczas szkolenia na strzelnicy w WSPol w Szczytnie wykładowca z broni typu glock nabitej ostrą amunicją postrzelił policjanta i policjantkę.

reklama

Rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie Marcin Piotrowski poinformował, że ranni to uczestnicy kursu podstawowego, którzy „dopiero zaczynają swoją przygodę z policją”. Mają 29 i 30 lat.

W związku w wydarzeniem prokuratura wydała komunikat:

reklama

W dniu 20 maja 2019r po. godz. 16.00 na zamkniętej strzelnicy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie doszło do nieumyślnego postrzelenia dwojga kursantów. Jak wynika z aktualnie zebranego na miejscu przez Prokuratora materiału dowodowego do zdarzenia doszło podczas przeprowadzania zajęć z użycia broni palnej. 45-letni instruktor, funkcjonariusz Policji z długoletnim stażem prowadził szkolenie policjantów z kursu podstawowego. Podczas demonstrowania sposobu oddawania strzałów, z broni typu glock, został oddany przez tego funkcjonariusza pojedynczy strzał. Pocisk trafił w biodro 29-letnią policjantkę, a następnie w brzuch 30-letniego policjanta. Na miejsce zdarzenia przybył prokurator, który przeprowadził węzłowe czynności w tym oględziny strzelnicy oraz funkcjonariusze z Biura Spraw Wewnętrznych Policji Wydziału w Olsztynie. Zabezpieczono broń, z której oddano strzał, amunicję, monitoring, stosowną dokumentację z prowadzonych zajęć i rozpoczęto przesłuchiwania świadków. Prowadzącego zajęcia funkcjonariusza poddano badaniom na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 0,00 mg/l. Po zdarzeniu pokrzywdzonym udzielono niezwłocznej pomocy medycznej i przetransportowano do Szpitali w Olsztynie. Podczas przeprowadzonej operacji zabezpieczono pocisk, który trafił w mężczyznę. W przedmiotowej sprawie zostanie wszczęte śledztwo z art. 231 § lkk (
niedopełnienie obowiązków służbowych przez funkcjonariusza Policji ) oraz z art.
157 §3kk ( nieumyślne spowodowanie obrażeń ciała ). Za czyn z art. 231 § lkk grozi kara
do 3 lat pozbawienia wolności.

Więcej:

reklama

Na Wyższej Szkole Policji w Szczytnie wykładowca postrzelił dwoje policjantów

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne