17 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Na Wyższej Szkole Policji w Szczytnie wykładowca postrzelił dwoje policjantów

WiadomościNa Wyższej Szkole Policji w Szczytnie wykładowca postrzelił dwoje policjantów

Ranni zostali odwiezieni do szpitali – poinformował rzecznik uczelni. Podczas szkolenia na strzelnicy w WSPol w Szczytnie wykładowca z broni typu glock nabitej ostrą amunicją postrzelił policjanta i policjantkę.

reklama

Rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie Marcin Piotrowski poinformował, że ranni to uczestnicy kursu podstawowego, którzy “dopiero zaczynają swoją przygodę z policją”. Mają 29 i 30 lat.

“Na miejscu zdarzenia udzielono im pierwszej pomocy, karetki zabrały ich przytomnych do szpitali” – zapewnił Piotrowski. Stan zdrowia rannych nie jest znany.

reklama

Piotrowski poinformował, że do wypadku doszło w poniedziałek po południu na wewnętrznej, zamkniętej strzelnicy zlokalizowanej na terenie WSPol w Szczytnie. Broń, z której postrzelono dwoje uczestników kursu podstawowego, trzymał w rękach wykładowca.

“To bardzo ceniony, doświadczony wykładowca z ponad 30-letnim stażem pracy. Ceniony i lubiany. Broń wystrzeliła w jego rękach, nie wiemy dlaczego tak się stało” – powiedział Piotrowski i dodał, że na miejscu pracują policjanci ze Szczytna oraz prokurator.

“Wszelkie okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniane” – zapewnił Piotrowski.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Policjant
5 sierpnia 2019 10:49
KOMUNA GŁĘBOKA
24 maja 2019 10:48

Pan rzecznik Piotrowski z WSPOL w Szczytnie podaje w swoich wypowiedziach, że policjant ma 45 lat, w innych, że ma 30 lat służby… Czyli 15-letni chłopiec przyjęty został do policji. Poziom WSPOL w normie – na równi pracy doktorskiej komendanta rektora Fałdowskiego. Każdy kto chce rozszerzyć swoje umiejętności matematyczne w kierunku przestrzennym to WSPOL jest godna polecenia.

Polecane
Ogłoszenia