2 C
Olsztyn
poniedziałek, 11 grudnia, 2023
reklama
reklama

Straż Miejska z certyfikatem

OlsztynStraż Miejska z certyfikatem

Są jedną z najlepszych takich formacji w kraju. Olsztyńscy strażnicy miejscy dostali certyfikat jakości MSW.

reklama

Certyfikacja Ministerstwa Spraw Wewnętrznych nie jest akcją obowiązkową. Straże gminne i miejskie mogły zgłaszać się do oceny dobrowolnie. Z tej okazji skrzętnie skorzystali olsztyńscy strażnicy i… nie żałują.

– To dla nas niezwykle ważne wyróżnienie – mówił komendant Jarosław Lipiński. – Pokazuje, że to, co do tej pory robiliśmy i cały czas robimy, zmierza w dobrym kierunku. Spełniamy swoją służebną rolę w społeczności lokalnej, jesteśmy dla mieszkańców i z mieszkańcami.

reklama

Aby spełnić wymogi stawiane przez resort, trzeba wykazać się odpowiednią jakością pracy co najmniej w ostatnich dwóch latach. Dokonania strażników weryfikował specjalny zespół powołany przez wojewodę. Wynik – 98 punktów na 103 możliwe.

Pracę olsztyńskich strażników potwierdzają policjanci.

reklama

– Są ogromną pomocą dla moich podwładnych – zapewniał komendant wojewódzki policji, insp. Marek Walczak. – Wspólnie wykonujemy ponad dwa tysiące patroli. Sami strażnicy na co dzień dbają o porządek, zabezpieczają ważne wydarzenia, zdarza się, że ratują życie. Bardzo doceniam ich pracę.

Olsztyńska Straż Miejska jest jedyną w województwie i jedną z pierwszych w kraju, która może poszczycić się takim certyfikatem. Dokument jest przyznawany na dwa lata.

W formacji pracuje 90 osób.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia