Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
4 C
Olsztyn
niedziela, 23 lutego, 2020

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Premiera sztuki o dorastaniu i poznawaniu świata w niedzielę w olsztyńskim Teatrze Lalek

reklama

Spektakl „Fru-Fru” o dorastaniu i poznawaniu świata przygotowują aktorzy Olsztyńskiego Teatru Lalek. Premiera sztuki w reżyserii Karoliny Maciejaszek odbędzie się w niedzielę.

Sztuka powstała na motywach książki „Metamorfoza Fru-Fru” autorstwa Nguen Tran Thien Loca.

„To książeczka głównie złożona z obrazków. Jest to typowy picture book, który dostarcza inspiracji i jest pewnym schematem fabularnym. Daje oś fabularną, którą moglibyśmy streścić w dwóch zdaniach: +To opowieść o małym robaczku mieszkającym w ogrodzie i czekającym na moment, kiedy stanie się kimś ważnym+. Towarzyszymy Fru-Fru w jego dojrzewaniu, poznawaniu świata i siebie. Przechodzimy wraz z bohaterem przez kolejne fazy rozwoju” – podkreśliła reżyser Karolina Maciejaszek.

reklama

Realizując spektakl, chciała ona opowiedzieć historię Fru-Fru, przejmując perspektywę głównego bohatera. Jak mówiła, bohater jest metaforą małego dziecka i – tak jak ono – dorastając, poznaje świat. Najpierw odbiera świat poprzez zmysły i emocje, potem uczy się nazywać pewne rzeczy. Następnie w kolejnych etapach mierzy się z rozczarowaniami, ale też zaczyna marzyć.

Wcześniej Karolina Maciejaszek przygotowywała adaptacje wielkiej literatury dla dzieci w wieku szkolnym. „Fru-Fru” w Olsztyńskim Teatrze Lalek, to pierwsza jej realizacja dla małego widza – od 3. roku życia.

„To nie jest spektakl oparty o dużą ilość tekstu, gramy raczej plastyką, muzyką, ruchem scenicznym. To spektakl bardzo impresyjny. Trzeba było znaleźć formę, by +mówiąc do małego widza+ nie infantylizować, ale zostawić pole do wyobraźni. Stąd forma poetyckiej opowieści” – dodała.

Scenografię do inscenizacji przygotowała Marika Wojciechowska, muzykę skomponowała Izabela Smelczyńska, a choreografię opracowała Ewelina Ciszewska.

reklama

luty, 2020

23LUT10:00Urodzinowy ,,Bieg na 6 łap"Schronisko dla Zwierząt w Olsztynie, ul. Turystyczna 2

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
ŹródłoPAP
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Warte uwagi

Najładniejsze paznokcie w Olsztynie? Tylko w Centrum Kosmetologiczno-Szkoleniowym Marta Hura

Piękne i zadbane paznokcie to wizytówka zarówno każdej kobiety, jak i każdego mężczyzny. Dlatego nie ma co zwlekać, tylko powierzyć się w ręce profesjonalistów...

Konkurs

X