12.5 C
Olsztyn
niedziela, 26 Maj, 2019
reklama

Alarmy bombowe w 47 szkołach i ratuszu w Olsztynie

Strona główna Polecane artykuły Alarmy bombowe w 47 szkołach i ratuszu w Olsztynie
reklama

Alarmy bombowe ogłoszono we wtorek w 47 szkołach woj. warmińsko-mazurskiego i olsztyńskim ratuszu. Trzy szkoły odmówiły ewakuacji i przeszukania argumentując, że dysponują monitoringiem i z całą pewnością nie podłożono w nich bomb – podano w Wydziale Zarządzania Kryzysowego wojewody.

Warmińsko-mazurski kurator oświaty Krzysztof Marek Nowacki poinformował, że alarmy bombowe ogłoszono we wtorek w 47 placówkach regionu.

reklama

„Były to szkoły, w których odbywają się matury” – wskazał Nowacki i dodał, że alarmy nie zakłóciły przebiegu matur. Przyznał, że w poniedziałek podobne alarmy były w 13 szkołach.

Mejle o podłożonych bombach skierowano do szkół w Olsztynie, Elblągu, Ełku, Giżycku, Kętrzynie, Szczytnie, Olecku, Mrągowie, Iławie, Ostródzie, czy Braniewie. W wydziale zarządzania kryzysowego wojewody warmińsko-mazurskiego poinformowano, że w trzech placówkach dyrektorzy odmówili sprawdzenia budynków i ich ewakuacji argumentując, że szkoły są objęte monitoringiem i z całą pewnością nie podłożono w nich bomb.

Ewakuowano za to internat w Szczytnie i w sumie 120 osób ze szkół (m.in. w Działdowie).

Ewakuację zarządzono we wtorek także w olsztyńskim ratuszu. „Otrzymaliśmy mejla, że jest bomba, ewakuowane i zamknięte zostały wszystkie budynki urzędu miasta” – powiedział prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

Wydział zarządzania kryzysowego wojewody podkreśla, że dotychczas wszystkie alarmy okazały się fałszywe.

reklama
ŹródłoPAP
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma