17 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Alarmy bombowe w 47 szkołach i ratuszu w Olsztynie

WiadomościAlarmy bombowe w 47 szkołach i ratuszu w Olsztynie

Alarmy bombowe ogłoszono we wtorek w 47 szkołach woj. warmińsko-mazurskiego i olsztyńskim ratuszu. Trzy szkoły odmówiły ewakuacji i przeszukania argumentując, że dysponują monitoringiem i z całą pewnością nie podłożono w nich bomb – podano w Wydziale Zarządzania Kryzysowego wojewody.

reklama

Warmińsko-mazurski kurator oświaty Krzysztof Marek Nowacki poinformował, że alarmy bombowe ogłoszono we wtorek w 47 placówkach regionu.

“Były to szkoły, w których odbywają się matury” – wskazał Nowacki i dodał, że alarmy nie zakłóciły przebiegu matur. Przyznał, że w poniedziałek podobne alarmy były w 13 szkołach.

reklama

Mejle o podłożonych bombach skierowano do szkół w Olsztynie, Elblągu, Ełku, Giżycku, Kętrzynie, Szczytnie, Olecku, Mrągowie, Iławie, Ostródzie, czy Braniewie. W wydziale zarządzania kryzysowego wojewody warmińsko-mazurskiego poinformowano, że w trzech placówkach dyrektorzy odmówili sprawdzenia budynków i ich ewakuacji argumentując, że szkoły są objęte monitoringiem i z całą pewnością nie podłożono w nich bomb.

Ewakuowano za to internat w Szczytnie i w sumie 120 osób ze szkół (m.in. w Działdowie).

Ewakuację zarządzono we wtorek także w olsztyńskim ratuszu. “Otrzymaliśmy mejla, że jest bomba, ewakuowane i zamknięte zostały wszystkie budynki urzędu miasta” – powiedział prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

reklama

Wydział zarządzania kryzysowego wojewody podkreśla, że dotychczas wszystkie alarmy okazały się fałszywe.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia