12.5 C
Olsztyn
niedziela, 26 Maj, 2019
reklama

400 osób myło ręce w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie

Strona główna Wiadomości 400 osób myło ręce w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie
reklama

Szacuje się, że co ósmy Polak nie myje rąk przed jedzeniem, a co piąty nie robi tego po powrocie do domu… Ponadto co drugi mężczyzna i co czwarta kobieta w Polsce nie myją rąk po wyjściu z toalety! W takiej sytuacji podanie dłoni drugiej osobie może być niebezpieczne. Aby przypomnieć o tym, jak ważne dla naszego zdrowia jest prawidłowe dbanie o czystość rąk, Szpital Dziecięcy w Olsztynie włączył się dziś w obchody Światowego Dnia Higieny Rąk.

Przypominanie o myciu rąk zaczęliśmy od pacjentów i ich opiekunów, którzy otrzymali gadżety i ulotki z informacjami na temat prawidłowego mycia rąk. Natomiast o godz. 11 wszyscy pracownicy szpitala, mogący wziąć udział w akcji dezynfekcji rąk, spotkali się, by propagować higienę rąk pod hasłem „Splecione ręce”. Pracownicy, którzy nie mogli przybyć na to spotkanie, o godz. 11 wstrzymali pracę na pół minuty i zdezynfekowali ręce zgodnie z obowiązującymi zasadami, zachęcając również pacjentów i ich opiekunów do mycia rąk. Jednocześnie myło ręce około 400 osób przebywających w naszym szpitalu!

reklama

Kiedy należy ręce myć, a kiedy dezynfekować?
– Ręce myjemy wtedy, gdy są one wizualnie brudne, natomiast dezynfekujemy w sytuacjach gdy chcemy uniknąć przenoszenia zarazków – przypomina mgr Ewa Romankiewicz, zastępca dyrektora ds. pielęgniarstwa Szpitala Dziecięcego w Olsztynie, która zorganizowała akcję i instruowała personel jak zgodnie z zaleceniami ekspertów należy dbać o czystość rąk.
Szpital Dziecięcy w Olsztynie włączył się do tej akcji już kolejny rok z rzędu, by budować świadomość jak ważna jest higiena rąk w społeczeństwie, bo dzięki niej zapobiegamy chorobom zakaźnym.
– W szpitalu ta świadomość jest szczególnie ważna. Nie można do pacjenta podejść bez zdezynfekowania rąk, a także nie można od pacjenta odejść jeśli rąk nie zdezynfekujemy – podkreśla dr n. med. Krystyna Piskorz-Ogórek, dyrektor Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Pamiętajmy, że około 80 proc. chorób jest przenoszonych przez ręce!
Światowy Dzień Higieny Rąk to akcja z inicjatywy WHO w ramach kampanii „Czysta opieka dla wszystkich jest w twoich rękach.

reklama
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma