0
-1.5 C
Olsztyn
poniedziałek, 5 stycznia, 2026
reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Chirurg z Olsztyna szkoli się w prestiżowej klinice w USA

OlsztynChirurg z Olsztyna szkoli się w prestiżowej klinice w USA

To nie jest zwykły wyjazd ani konferencja. Profesor Krzysztof Dowgierd z Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie znalazł się w miejscu, gdzie kształtują się światowe standardy w chirurgii szczękowo-twarzowej. Uczy się od jednego z najbardziej cenionych ekspertów w Stanach Zjednoczonych. A to, co przywiezie do Olsztyna, może zmienić niejedno leczenie.

reklama

Profesor Krzysztof Dowgierd z Olsztyna uczy się od mistrzów

Dr hab. n. med. prof. UWM Krzysztof Dowgierd – kierownik Oddziału Chirurgii Szczękowo-Twarzowej – przebywa w USA, gdzie odbywa prestiżową wizytę naukową. Gospodarzem jest prof. Michael Markiewicz – szef chirurgii szczękowo-twarzowej na Uniwersytecie Medycznym w Buffalo. To nazwisko, które w świecie medycyny znaczy bardzo wiele. Autor międzynarodowych publikacji, podręczników i badań, od lat uchodzi za autorytet w tej dziedzinie.

Olsztyński lekarz przygląda się codziennej pracy jednego z najnowocześniejszych bloków operacyjnych w Ameryce. Obserwuje techniki, które dopiero wkraczają do Europy. Przygląda się organizacji pracy, planowaniu operacji i funkcjonowaniu całego oddziału.

reklama

Nie tylko obserwacja. Wejdzie na salę i do zespołu

To jednak nie wszystko. Profesor Dowgierd nie ogranicza się do roli widza. W najbliższych dniach będzie pełnił funkcję profesora wizytującego. Weźmie udział w operacjach, wspólnych naradach zespołu klinicznego i zajęciach akademickich. To wyraz zaufania i uznania – nie każdy lekarz zza granicy dostaje taką możliwość.

Wiedza, która może zmienić leczenie dzieci w Olsztynie

Wizyta w Buffalo to nie tylko osobisty sukces lekarza, ale też szansa dla całego regionu. Nowe techniki i rozwiązania, które pozna prof. Dowgierd, będą mogły zostać wdrożone w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie. A to oznacza szybsze diagnozy, bardziej precyzyjne operacje i mniej bólu dla małych pacjentów.

To także krok w kierunku zacieśnienia międzynarodowej współpracy. W dobie globalnej medycyny takie wizyty nie są tylko kurtuazyjne. To realne inwestycje w wiedzę, która wraca do kraju. To, czego dziś uczy się za oceanem, już jutro może ratować zdrowie dzieci w Warmii i Mazurach.

źródło: Szpital Dziecięcy w Olsztynie, fot: Szpital Dziecięcy w Olsztynie

Przeczytaj także

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Włącz powiadomienia e-mail
Wyślij maila o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ruszyła przedsprzedaż osiedla TEMPO. Nowy standard mieszkania w Olsztynie

To osiedle dla tych, którzy chcą mieszkać nowocześnie, bez konieczności rezygnowania z komfortu lub długich dojazdów.

Prawo jazdy i obowiązki kierowcy – o czym pamiętać przed wyjazdem na drogę?

Jakie są najważniejsze obowiązki kierowcy po odebraniu prawa jazdy?

Utylizacja dokumentów w warszawskiej branży transportowej

Dlaczego dokumenty z transportu wymagają szczególnej uwagi?

Kupno mównicy z pleksi czy wynajem? Co bardziej się opłaca

Kupno vs wynajem mównicy – porównanie kosztów i korzyści

Ippon Group w ścisłej czołówce polskich deweloperów. Potwierdzony sukces na rynku ogólnopolskim

Olsztyński Ippon Group jest dziś jednym z najbardziej dynamicznych i wiarygodnych graczy na krajowym rynku nieruchomości.

Czy Surron naprawdę zmienia podejście do motocrossu i enduro?

Czy Surron naprawdę zmienia zasady gry w motocrossie i enduro?

Co kupić praktycznego na prezent? – Poradnik

Prezenty, o których obdarowywany nie zapomni zaraz po otrzymaniu.

Od kalesonów po modne bokserki. Jak zmieniło się podejście Polaków do bielizny?

Koniec z „byle czym”. Mężczyźni też chcą wyglądać dobrze.

Serwis AGD Bielsko-Biała – szybka i skuteczna naprawa sprzętu

Co oferuje serwis AGD i dlaczego warto wezwać fachowca?
reklama
reklama