14 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Szpital Dziecięcy wprowadza innowacyjne rozwiązania, które mogą zrewolucjonizować polską medycynę

OlsztynSzpital Dziecięcy wprowadza innowacyjne rozwiązania, które mogą zrewolucjonizować polską medycynę

Szpital Dziecięcy w Olsztynie wprowadza innowacyjne rozwiązania, które mogą zrewolucjonizować polską medycynę. Ostatnim z nich jest otwarcie Pracowni Druku 3D, która już teraz znacząco wpływa na jakość i precyzję zabiegów chirurgicznych. Jest to krok milowy, który pokazuje, jak technologia cyfrowa może zwiększyć efektywność i skuteczność medycyny.

reklama

Przełom w chirurgii szczękowo-twarzowej

Według dr n. med. Krzysztofa Dowgierda, kierownika Oddziału Chirurgii Szczękowo-Twarzowej, nowa pracownia ma znaczenie kluczowe dla rozwoju technik operacyjnych. “Przechodzimy na techniki wirtualne, cyfrowe, które pomagają nam w precyzyjniejszym wykonywaniu zabiegów,” mówi dr Dowgierd.

Dzięki wykorzystaniu drukowanych modeli i szyn operacyjnych, lekarze mogą teraz z dużą precyzją planować i przeprowadzać zabiegi. To przełom zwłaszcza w trudnych i skomplikowanych operacjach ortognatycznych.

reklama

Szeroki zakres zastosowań

Nie tylko chirurdzy szczękowo-twarzowi skorzystają z nowych możliwości. “Pracownia Druku 3D będzie mogła obsługiwać cały szpital według potrzeb. Możemy drukować elementy kostne twarzoczaszki lub innych części ciała. Spektrum możliwości jest bardzo duże,” dodaje dr Dowgierd.

Wsparcie finansowe i dalsze plany

Koszt wyposażenia pracowni wyniósł około 100 tysięcy złotych. Wyposażenie przekazało Stowarzyszenie „Pomoc i Wsparcie Dzieciom w Chirurgicznym Szczękowo-Twarzowym i Rekonstrukcyjnym Leczeniu Wad Twarzoczaszki”. W najbliższej przyszłości planowane jest wprowadzenie skanerów wewnątrzustnych i specjalistycznych programów do ich obsługi.

Pracownia Druku 3D w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie to inicjatywa, która stanowi znaczący krok naprzód w polskiej medycynie. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, lekarze mogą świadczyć jeszcze skuteczniejszą pomoc swoim pacjentom, a to wszystko dzięki połączeniu nauki i praktyki medycznej na najwyższym poziomie.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia