Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
2 C
Olsztyn
piątek, 6 Grudzień, 2019

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Prokuratura bada sprawę śmierci dziecka w Olsztyńskim szpitalu z powodu powikłań po ospie

reklama

Prokuratura bada prawidłowość leczenia dziewczynki, która pod koniec lutego zmarła w olsztyńskim szpitalu dziecięcym z powodu powikłań po ospie. Postępowanie w tej sprawie zakończyli epidemiolodzy.

W olsztyńskim szpitalu dziecięcym z powodu powikłań po ospie 28 lutego zmarła 6-letnia dziewczynka. Dziecko nie było zaszczepione przeciwko ospie. Był to pierwszy w regionie od wielu lat przypadek śmierci dziecka z powodu powikłań po ospie.

Wojewódzki inspektor sanitarny w Olsztynie Janusz Dzisko poinformował, że w tej sprawie przeprowadzono postępowanie. „To rutynowe działanie w przypadku, gdy następuje zgon z powodu choroby zakaźnej. Badaliśmy w tym postępowaniu, czy dziecko było w grupie ryzyka i czy z tego powodu winno być zaszczepione. Nasze postępowanie wykazało, że dziecko nie należało do żadnej z grup ryzyka i szczepienie od ospy było w tym przypadku szczepieniem zalecanym” – powiedział Dzisko. Dodał, że to ustalenie kończy działania epidemiologów w tej sprawie.

reklama

Dziecko, które zmarło z powodu powikłań po ospie, 6-letnia dziewczynka, mieszkała w Wielbarku pod Szczytnem. Początkowo trafiła właśnie do szpitala w Szczytnie, a następnie do olsztyńskiego szpitala dziecięcego, gdzie po 4 dniach zmarła. Lekarze stwierdzili, że powodem zgonu było niezmiernie rzadkie powikłanie po ospie – zapalenie móżdżku.

Jak ustaliła rodzina dziecka poprosiła prokuraturę o zbadanie procesu leczenia dziewczynki w olsztyńskim szpitalu dziecięcym. „Przyjęliśmy takie zawiadomienie ale odesłaliśmy akta do Prokuratury Regionalnej w Białymstoku, ponieważ tego rodzaju sprawy badają prokuratury regionalne” – powiedział rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny.

Rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Białymstoku Paweł Sawoń powiedział, że w najbliższym czasie okaże się, czy sprawę zgonu dziewczynki będą analizowali prokuratorzy z Białegostoku, czy też z uwagi na miejsce zdarzenia zostanie ona przesłana do Olsztyna. Śledczy będą weryfikować prawidłowość leczenia dziecka.

reklama

grudzień, 2019

15GRU01:30Red Rebel Brigade Olsztyn

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
ŹródłoPAP
reklama

8 KOMENTARZE

 1. Każda osoba przechodzi inaczej. Jedni maja tylko trzy kropki inni obsypani są cali. Moje dzieci ciężko przechodziły ospe. Młodsze wtedy 2letnie nie miało nawet 1cm2 ciala bez krostek. Szczęśliwie nie mieli żadnych powikłań a to one są groźne. Czy szczepimy czy nie to jest sprawa indywidualna, nie o tym artykuł by zamieszczać tyle komentarzy antyszczepionkowych.

 2. Zróbcie wywiad z rodzicami dzieci, które zachorowaly, zmarly po szczepionkach!!!!

 3. Straszycie ospa ? Już nie wiedzą co robić. Co wymyśleć. Sama przeszłam w wieku 33lat rownoczesnie z dzieckiem 4letnim. Nic strasznego. A jakie są powikłania po szczepionce? Tego nie napiszecie.
  Jak się czyta chpl szczepionek to trzeba być chorym żeby podać to dziecku bez mrugnięcia okiem. Przerażające.

  2
  3
 4. zaczyna się!!!!
  ospa to nie jest śmiertelna choroba! i nie ma obowiązku szczepień! napiszcie o dzieciach które zmarly po szczepieniach lepiej!!!

  6
  2
 5. A od kiedy szczepionka na ospę jest obowiązkowa?
  Kto dostał w łapę za te kłamstwa?
  A ciemny lud już stoi w kolejce do przychodni na cudowny zastrzyk 😂😂😂

  9
  2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Konkurs

Warte uwagi

Świąteczna oferta pracy. Zarabiaj w Holandii. Bonus 390 Euro!

Potrzebujesz na święta dorobić trochę gotówki? Marzy Ci się wyjazd za granicę? Biuro pracy Axidus oferuje możliwość miesięcznego wyjazdu w ramach pracy dodatkowej do...

Znany celebryta będzie walczył na Gali MMA w Olsztynie! Czy przegra?

Pochodzący z Olsztyna zawodnik 13 grudnia wystąpi na gali Celtic Gladiator w Olsztynie! Bilety dostępne na: KupBilecik.pl Dla Alana Kwiecińskiego (27 l.) będzie to czwarta walka,...

Gala MMA wraca do Olsztyna! Hala Urania już 13 grudnia

Już 13 grudnia, o godzinie 19, w Hali Uranii odbędzie się 26 edycja gali MMA Celtic Gladiator. Po rocznej przerwie, gladiatorzy powracają do Olsztyna. Celtic...

RABATOL.PL

X