-2 C
Olsztyn
piątek, 3 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Olsztyński Rower Miejski ruszy w majowy weekend

OlsztynOlsztyński Rower Miejski ruszy w majowy weekend

System Olsztyńskiego Roweru Miejskiego ruszy w majowy weekend. Operator systemu, konsorcjum firm Orange i Roovee, 1 maja przekaże turystom i mieszkańcom do użytku pierwsze sto jednośladów.

reklama

Jak podał urząd miasta w Olsztynie, w piątek podpisana została umowa na prowadzenie systemu Olsztyńskiego Roweru Miejskiego. Rafał Jabłoński reprezentujący operatora systemu zapewnił, że pierwsze 100 rowerów do dyspozycji mieszkańców będzie już 1 maja. Pozostałe – docelowo łącznie 210 sztuk – zostaną rozlokowane na terenie miasta w ciągu dwóch kolejnych tygodni.

Firma Roovee przekazała, że umowa z Olsztynem to ich największy kontrakt w Polsce, a ubiegłoroczny pilotażowy projekt dostarczył bezcennych informacji na temat prowadzenia tak dużych projektów.

reklama

To, co w 2019 roku będzie wyróżniało Olsztyński Rower Miejski na tle podobnych systemów w Polsce, to „stacje wirtualne”. W odróżnieniu od dobrze już znanych, stacjonarnych, te nie potrzebują tradycyjnych stojaków. Obszar, gdzie możliwe będzie wypożyczenie roweru oraz jego odstawienie bez dodatkowych kosztów, będzie widoczny w aplikacji działającej na smartfonach.

Wirtualne stacje oferują możliwość analizy danych i zapewniają informacje na temat aktywności użytkowników w czasie rzeczywistym. Stacje takie można w bardzo łatwy sposób przenosić w inną lokalizację na terenie miasta. Poza rowerami, które były użytkowane na terenie Olsztyna w 2018 roku, operator dostarczy pulę całkowicie nowych. Wśród nich 10 procent będą stanowiły jednoślady wyposażone w siedziska umożliwiające przewożenie dzieci. Nowa konstrukcja rowerów ma być także odporniejsza na uszkodzenia, które mogą powstawać podczas niewłaściwej eksploatacji przez użytkowników.

reklama

Do tegorocznych zmian należy zaliczyć również zwiększenie liczby stacji stacjonarnych z 10 do 20 oraz zniżki dla posiadaczy Olsztyńskiej Karty Miejskiej. By skorzystać z promocji, wystarczy podczas rejestracji swojego konta w aplikacji Roovee, podać swój indywidualny numer karty OKM, a system szybko go zweryfikuje w swojej bazie.

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne