12.5 C
Olsztyn
niedziela, 26 Maj, 2019
reklama

Olsztyńscy policjanci zatrzymali dwóch braci, którzy oszukiwali w internecie

Strona główna Wiadomości Olsztyńscy policjanci zatrzymali dwóch braci, którzy oszukiwali w internecie
reklama

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą olsztyńskiej komendy zatrzymali oszustów internetowych – dwóch braci w wieku 21 i 25 lat. Mężczyźni na portalach aukcyjnych oferowali do sprzedaży przedmioty, których kupujący nigdy nie otrzymali. Zgodnie z kodeksem karnym może im teraz grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą uzyskali informacje o rodzeństwie dokonującym oszustw na internetowych portalach aukcyjnych. Wielowątkowość sprawy sprawiła, że policjanci pracowali nad nią kilka tygodni. W tym czasie przesłuchano i przyjęto zawiadomienia o przestępstwie od 10 osób, które po tym jak dokonały zakupu na portalach internetowych nigdy nie doczekali się swojego towaru. Bracia w wieku 21 i 25 lat za pomocą internetu oferowali do sprzedaży m.in. telefony komórkowe czy konsole do gier. Łączna wartość wystawionych na aukcjach internetowych rzeczy opiewa na kwotę ponad 6 tys. zł.

reklama

Policjanci pracujący nad tą sprawą dotarli do sprawców przestępczego procederu – dwóch braci i doprowadzili ich przed wymiar sprawiedliwości. Mężczyźni usłyszeli łącznie 10 zarzutów oszustwa za które kodeks karny przewiduje karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

reklama
ŹródłoKMP Olsztyn
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma