fbpx

Poinformuj nas: ALARM@tko.pl

reklama
środa, 26 Czerwiec, 2019
27 C
Olsztyn

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Jeszcze więcej zdrowia pod kontrolą

Strona główna Artykuł sponsorowany Jeszcze więcej zdrowia pod kontrolą
reklama

Powraca ulubiona i wyczekiwana przez klientów Galerii Warmińskiej akcja “Zdrowie pod kontrolą”. Kolejna jej edycja już w najbliższą sobotę. Będzie bogatsza niż dotąd, bo wprowadzany nowe stanowiska z badaniami i wykłady lekarzy.

Akcja “Zdrowie pod kontrolą” od początku jej istnienia przyciąga do Galerii Warmińskiej tłumy. “I bardzo dobrze, że tak jest, bo zdrowie jest dla każdego z nas najważniejsze. Cieszymy się, że dzięki tej akcji setki ludzi korzystają z badań profilaktycznych” – mówi Natalia Tur, Regional Marketing Manager.

reklama

Kolejna edycja “Zdrowia pod kontrolą” odbędzie się w najbliższą sobotę 6 kwietnia o godz. 11 i potrwa do godz. 17. W tym czasie będzie można skorzystać aż z dwudziestu różnych stanowisk medycznych, na których bezpłatnie będzie m.in. pomiar ciśnienia tętniczego krwi, pomiar glikemii, test w kierunku HCV (pobór krwi z palca), EKG oraz spirometria i pomiar poziomu wydychanego tlenku węgla. Będą także konsultacje podologiczne, badanie ostrości wzroku oraz przeglądy stomatologiczne. Panie będą mogły skorzystać z badań mammograficznych w mammobusie. Badanie może wykonać każda pani w wieku od 50 do 69 lat w ramach programu profilaktyki, o ile nie było takiego badania w przeciągu ostatnich 2 lat. Potrzebny jest jedynie dokument tożsamości z peselem.

“Nowością w nadchodzącej edycji akcji “Zdrowie pod kontrolą” będą wykłady lekarzy na tematy dotyczące bardzo wielu z nas. Warto ich posłuchać” – zachęca Natalia Tur. Pierwszy wykład zaplanowano na godz. 11:30 i wygłosi go lek. Maryla Kapusta. Temat prelekcji będzie bardzo ważny dla rodziców – “Otyłość u dzieci – jako plaga naszych czasów”. Rodzice, którzy poczują się zaniepokojeni tym, co usłyszą z ust lekarki będą mogli na miejscu skorzystać z badania pomiaru składu masy ciała i zasięgnąć porady dietetycznej.

O godz. 13 kolejny wykład wygłosi lek. Łukasz Jaśkiewicz – „Palący problem – dlaczego papierosy nam szkodzą?”. Mimo, że to pytanie wydaje się banalne warto posłuchać eksperta, zwłaszcza, że widok palących przy dzieciach rodziców, czy nastolatków z e-papierosami wcale nie jest na olsztyńskich ulicach rzadkością.
Kolejna prelekcja będzie dotyczyły choroby nazywanej plagą naszych czasów – cukrzycy. Wykład „Cukrzyca – cichy wróg” przedstawi prof. dr. hab. n. med. Elżbieta Bandurska-Stankiewicz.

Cykl wykładów lekarzy zamknie o godz. 16 prelekcja lek. Karoliny Rychcik „Szczepienia- obalamy mity”. To niezwykle ważna kwestia zwłaszcza, że na co dzień wielu ludzi powiela mity dotyczące szczepień, a ruch antyszczepionkowy ma się dobrze, jak nigdy dotąd. Warto posłuchać tej prelekcji zwłaszcza, gdy trapią nas wątpliwości dotyczące tej formy ochrony dzieci przed najpoważniejszymi – nawet śmiertelnymi – chorobami.

Ponieważ w akcji “Zdrowie pod kontrolą” kładziemy nacisk na profilaktykę onkologiczną nie zabraknie stoisk, na których będzie można nauczyć się samobadania piersi i jąder oraz stanowiska rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego. Tradycyjnie już podczas akcji będzie można honorowo oddać krew.

Wśród stanowisk sobotniej edycji “Zdrowia pod kontrolą” będzie też nauka pierwszej pomocy i uwielbiany przez dzieci szpital pluszowego misia, w którym można – niczym w prawdziwym szpitalu – leczyć lalki i pluszaki.
Kolejną nowością tej edycji akcji będzie stanowisko w którym będzie można dowiedzieć się jak rozpoznać autyzm oraz “Marzycielska poczta” – punkt, w którym własnoręcznie będzie można wykonać kartki z życzeniami dla osób chorych i samotnych. Nie od dziś wiadomo, że takie miłe niespodzianki dodają chorym i samotnym otuchy i są ważnym wsparciem w trudnych chwilach. Najbliższa sobota zapowiada się w Galerii Warmińskiej wybitnie interesująco. Zapraszamy wszystkich, dla których zdrowie to najważniejsza sprawa.

reklama
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Co? Gdzie? Kiedy?

czerwiec, 2019

23CZE(CZE 23)11:00BTB Summer Dance Camp 2019BTB Dance Agency, Ul.Nowowiejskiego 1 ( bud. INKA piętro 3)

26CZE17:00Kochaj, nie chowaj!Scena Staromiejska, Stare Miasto 3

26CZE17:00Shisha w Miejska Beach BarMiejska Beach Bar, Kapitańska 23F

26CZE18:00Nieme Środy: Cud w MediolanieMOK Olsztyn, Dąbrowszczaków 3

27CZE14:00Nie taki #PR czarny – summer editionBrowar Warmia, ul. Nowowiejskiego 15

27CZE16:00Warsztaty dla dzieci -tworzymy „poduchę złościuchę”Fabryka Pozytywnej Energii, Jagiellończyka 10/1L

27CZE(CZE 27)17:00Babski Świat w Beretta PUBBeretta Pub, Kołłątaja 22

27CZE19:00Stomil Olsztyn - Baltika KaliningradKategoria wydarzenia:Sport i rekreacja

27CZE19:30Karaoke w Toast PubToast Pub, Pieniężnego 15

27CZE21:00Olsztyn / 46. Spotkania Zamkowe - Śpiewajmy Poezję 2019Muzeum Warmii i Mazur, Zamkowa 2

reklama

Warte uwagi

Kredyty konsolidacyjne, a statystyki rynku kredytowego

Regularna spłata zobowiązań to coraz trudniejsze zadanie. Według raportów ekonomicznych praktycznie, co dziesiąte zadłużone gospodarstwo domowe nie radzi sobie z terminowym regulowaniem rat. Praktycznie...

Najlepsze prostownice do włosów w 2019. Zobacz produkty tego roku!

Prostownica to jedno z najpraktyczniejszych urządzeń do stylizacji włosów. To dzięki niej bez większego trudu można uzyskać efekt prostych, gładkich i lśniących włosów jak...

Nadchodzi Night Power Energia 2019 

Uwielbiana przez wszystkich fanów sportów motorowych, wyjątkowa, bo rozgrywana na dachu Galerii Warmińskiej, jedyna i niepowtarzalna impreza Night Power powraca! Tegoroczna edycja już 22...

RABATOL.PL

X