15 C
Olsztyn
sobota, 25 maja, 2024

Jeszcze więcej zdrowia pod kontrolą

Powraca ulubiona i wyczekiwana przez klientów Galerii Warmińskiej akcja “Zdrowie pod kontrolą”. Kolejna jej edycja już w najbliższą sobotę. Będzie bogatsza niż dotąd, bo wprowadzany nowe stanowiska z badaniami i wykłady lekarzy.

Akcja “Zdrowie pod kontrolą” od początku jej istnienia przyciąga do Galerii Warmińskiej tłumy. “I bardzo dobrze, że tak jest, bo zdrowie jest dla każdego z nas najważniejsze. Cieszymy się, że dzięki tej akcji setki ludzi korzystają z badań profilaktycznych” – mówi Natalia Tur, Regional Marketing Manager.

Kolejna edycja “Zdrowia pod kontrolą” odbędzie się w najbliższą sobotę 6 kwietnia o godz. 11 i potrwa do godz. 17. W tym czasie będzie można skorzystać aż z dwudziestu różnych stanowisk medycznych, na których bezpłatnie będzie m.in. pomiar ciśnienia tętniczego krwi, pomiar glikemii, test w kierunku HCV (pobór krwi z palca), EKG oraz spirometria i pomiar poziomu wydychanego tlenku węgla. Będą także konsultacje podologiczne, badanie ostrości wzroku oraz przeglądy stomatologiczne. Panie będą mogły skorzystać z badań mammograficznych w mammobusie. Badanie może wykonać każda pani w wieku od 50 do 69 lat w ramach programu profilaktyki, o ile nie było takiego badania w przeciągu ostatnich 2 lat. Potrzebny jest jedynie dokument tożsamości z peselem.

“Nowością w nadchodzącej edycji akcji “Zdrowie pod kontrolą” będą wykłady lekarzy na tematy dotyczące bardzo wielu z nas. Warto ich posłuchać” – zachęca Natalia Tur. Pierwszy wykład zaplanowano na godz. 11:30 i wygłosi go lek. Maryla Kapusta. Temat prelekcji będzie bardzo ważny dla rodziców – “Otyłość u dzieci – jako plaga naszych czasów”. Rodzice, którzy poczują się zaniepokojeni tym, co usłyszą z ust lekarki będą mogli na miejscu skorzystać z badania pomiaru składu masy ciała i zasięgnąć porady dietetycznej.

O godz. 13 kolejny wykład wygłosi lek. Łukasz Jaśkiewicz – “Palący problem – dlaczego papierosy nam szkodzą?”. Mimo, że to pytanie wydaje się banalne warto posłuchać eksperta, zwłaszcza, że widok palących przy dzieciach rodziców, czy nastolatków z e-papierosami wcale nie jest na olsztyńskich ulicach rzadkością.
Kolejna prelekcja będzie dotyczyły choroby nazywanej plagą naszych czasów – cukrzycy. Wykład “Cukrzyca – cichy wróg” przedstawi prof. dr. hab. n. med. Elżbieta Bandurska-Stankiewicz.

Cykl wykładów lekarzy zamknie o godz. 16 prelekcja lek. Karoliny Rychcik “Szczepienia- obalamy mity”. To niezwykle ważna kwestia zwłaszcza, że na co dzień wielu ludzi powiela mity dotyczące szczepień, a ruch antyszczepionkowy ma się dobrze, jak nigdy dotąd. Warto posłuchać tej prelekcji zwłaszcza, gdy trapią nas wątpliwości dotyczące tej formy ochrony dzieci przed najpoważniejszymi – nawet śmiertelnymi – chorobami.

Ponieważ w akcji “Zdrowie pod kontrolą” kładziemy nacisk na profilaktykę onkologiczną nie zabraknie stoisk, na których będzie można nauczyć się samobadania piersi i jąder oraz stanowiska rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego. Tradycyjnie już podczas akcji będzie można honorowo oddać krew.

Wśród stanowisk sobotniej edycji “Zdrowia pod kontrolą” będzie też nauka pierwszej pomocy i uwielbiany przez dzieci szpital pluszowego misia, w którym można – niczym w prawdziwym szpitalu – leczyć lalki i pluszaki.
Kolejną nowością tej edycji akcji będzie stanowisko w którym będzie można dowiedzieć się jak rozpoznać autyzm oraz “Marzycielska poczta” – punkt, w którym własnoręcznie będzie można wykonać kartki z życzeniami dla osób chorych i samotnych. Nie od dziś wiadomo, że takie miłe niespodzianki dodają chorym i samotnym otuchy i są ważnym wsparciem w trudnych chwilach. Najbliższa sobota zapowiada się w Galerii Warmińskiej wybitnie interesująco. Zapraszamy wszystkich, dla których zdrowie to najważniejsza sprawa.

Jeszcze więcej zdrowia pod kontrolą Artykuł sponsorowany, Olsztyn