fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

8 C
Olsztyn
środa, 27 maja, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Leśnicy posadzą ok. 20 mln drzewek


Masz dla nas zdjęcie albo informację? Wyślij na [email protected] lub FB m.me/twojkurierolsztyn

Leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie rozpoczęli tegoroczną akcję sadzenia lasów, w sumie zasadzą ok. 20 mln drzewek. Leśnicy zapraszają wszystkich chętnych do wspólnego sadzenia młodych dębów.

Rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie Adam Pietrzak poinformował PAP, że w tym roku nadleśnictwa nadzorowane przez tę instytucję zasadzą las na powierzchni 4 tys. ha. „W tej liczbie prawie 900 hektarów zajmują odnowienia naturalne, czyli takie, gdzie nowy las powstaje przy wykorzystaniu sił natury, pod czujnym okiem leśników, którzy ten trudny proces inicjują, obserwują i prowadzą” – wyjaśnił Pietrzak.

W tym roku najpopularniejszym gatunkiem, który posadzą olsztyńscy leśnicy będzie sosna (8,6 mln sadzonek). Oprócz niej zasadzonych zostanie 6,5 mln dębów i 1,3 mln buków.

„Od ponad dziesięciu lat wyraźnie zaznacza się zwiększający się w odnowieniach lasów udział gatunków liściastych kosztem gatunków iglastych. Przyczyną tego jest prowadzona przebudowa bardzo licznych w naszym regionie lasów iglastych na lasy mieszane. Ma to służyć nie tylko ich urozmaiceniu, ale przede wszystkim zwiększeniu odporności” – wyjaśnił rzecznik Lasów.

W najbliższą sobotę pod Olsztynem odbędzie się akcja rodzinnego sadzenia dębów. „Zapraszamy osoby w każdym wieku, rodziny z dziećmi do leśnictwa Stary Dwór pod Olsztynem. Nauczymy każdego, jak sadzić las” – zaprosił Pietrzak.

ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Warte uwagi

Zamieszkaj w Olsztynie

Wszystkich ludzi łączy pragnienie, żeby dobrze im się żyło w miejscu zamieszkania. Stolica województwa warmińsko-mazurskiego znakomicie odpowiada takim wymaganiom. Naukowcy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie wraz...

Innowacyjna automatyczna kurtyna dezynfekująca stanęła w Szpitalu Wojewódzki w Olsztynie

Pochodząca z Olsztyna spółka JCP Medica, jako pierwsza w Polsce, opracowała innowacyjny i skuteczny sposób dezynfekcji ludzi – automatyczną kurtynę dezynfekującą. Produkt można zastosować...

Trwają dostawy środków ochrony dla szpitali i przedszkoli

Z magazynów Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego rozwożone są środki ochrony osobistej, które trafiają do szpitali, zespołów ratownictwa medycznego i przedszkoli. W zasobach, które najpierw dotarły w...

Konkurs