fbpx

Poinformuj nas: ALARM@tko.pl

reklama
środa, 26 Czerwiec, 2019
27 C
Olsztyn

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Monika Falej liderką Wiosny do PE z okręgu warmińsko-mazursko-podlaskiego

Strona główna Wiadomości Monika Falej liderką Wiosny do PE z okręgu warmińsko-mazursko-podlaskiego
reklama

Prawniczka, działaczka społeczna Monika Falej z Olsztyna – jest „jedynką” na liście Wiosny do PE z okręgu obejmującego województwa warmińsko-mazurskie oraz podlaskie. Na drugim miejscu jest rolnik Sławomir Gromadzki, który odpowiada za przygotowanie programu rolnego Wiosny.

Lider ugrupowania Robert Biedroń podziękował na czwartkowej konferencji prasowej w Olsztynie „za ogromne wsparcie i energię”.

reklama

„Mamy świetne sondaże, bardzo dobrze idzie nam zbieranie podpisów. Polska polityka potrzebuje regeneracji, nowej siły i energii. Tylko Wiosna jest dziś gwarantem, że możemy odsunąć PiS od władzy. Mamy odważny program i postulaty. Chcemy mieć w końcu drużynę parlamentarzystów i parlamentarzystek, którzy nie jadą do Brukseli na wczasy, nie jadą wypoczywać, nie jadą w nagrodę od prezesa czy przewodniczącego partii ale jadą ciężko pracować” – oświadczył Biedroń.

Jak dodał, Olsztyn jest dla niego ważnym miastem, bo tu studiował nauki polityczne. „Czuję się tu jak w domu” – zapewnił.

Przedstawiając Monikę Falej, lider Wiosny przypomniał, że była ona kandydatką na prezydentkę Olsztyna. Dodał, że będzie się też ponownie ubiegała o ten urząd. „To kobieta od zmiany, która zadba, by region się równomiernie rozwijał” – podkreślił Biedroń.

Falej jest prawniczką i działaczką organizacji pozarządowych w Olsztynie. „Zadbamy o to, by UE nie przeszkadzała w działalności organizacji pozarządowych, jak się teraz zdarza” – powiedziała kandydatka do PE.

Drugi na liście Wiosny Sławomir Gromadzki, który przygotowuje program rolny Wiosny, podkreślił, że pakiet składa się z 10 rozwiązań, ale – jak dodał – ma pozwolenie na ujawnienie dwóch głównych założeń. „Chcemy zaproponować, by produkcja zielonej energii, zwłaszcza z energii słonecznej, była zaliczona jako produkcja rolna. Drugi pomysł to cyfryzacja procesu kontroli i zarządzania w rolnictwie. Chodzi o to, by każdy rolnik miał swój profil prowadzony przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i by były tam wszelkie decyzje administracyjne związane z danym gospodarstwem i decyzje rolnika” – powiedział Gromadzki.

Katarzyna Dzik z Iławy, matka czwórki dzieci, żeglarka, zajmuje 3. miejsce na liście Wiosny; na czwartej pozycji znalazł się Paweł Krutul z Białegostoku, który jest koordynatorem Wiosny na Podlasiu; piąte miejsce otrzymała Małgorzata Olkowska, managerka, szósta pozycję zajmuje działacz społeczny z Iławy Piotr Ambroziak. Siódmą pozycję ma pochodząca z Warmii działaczka Kongresu Kobiet Agnieszka Falkowska, ósme miejsce zajmuje lekarz z Bielska Podlaskiego Tomasz Lewczuk. Przedostatnie miejsce przypadło zaangażowanej w walkę o zwierzęta Elżbiecie Murawko z Suwałk.

Listę „Wiosny” w okręgu nr 3 zamyka Sława Tarasiewicz z Gołdapi, która prowadzi znane w regionie gospodarstwo agroturystyczne „Trzy świerki”. Tarasiewcz od lat produkuje ekologiczną żywność i wygrywa ogólnopolskie konkursy kulinarne.

„Na naszej liście nie ma spadochroniarzy, są mieszkańcy z tego okręgu, ludzie, którzy znają oba regiony” – podkreśliła Falej.

reklama
ŹródłoPAP
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Co? Gdzie? Kiedy?

czerwiec, 2019

23CZE(CZE 23)11:00BTB Summer Dance Camp 2019BTB Dance Agency, Ul.Nowowiejskiego 1 ( bud. INKA piętro 3)

26CZE17:00Kochaj, nie chowaj!Scena Staromiejska, Stare Miasto 3

26CZE17:00Shisha w Miejska Beach BarMiejska Beach Bar, Kapitańska 23F

26CZE18:00Nieme Środy: Cud w MediolanieMOK Olsztyn, Dąbrowszczaków 3

27CZE14:00Nie taki #PR czarny – summer editionBrowar Warmia, ul. Nowowiejskiego 15

27CZE16:00Warsztaty dla dzieci -tworzymy „poduchę złościuchę”Fabryka Pozytywnej Energii, Jagiellończyka 10/1L

27CZE(CZE 27)17:00Babski Świat w Beretta PUBBeretta Pub, Kołłątaja 22

27CZE19:00Stomil Olsztyn - Baltika KaliningradKategoria wydarzenia:Sport i rekreacja

27CZE19:30Karaoke w Toast PubToast Pub, Pieniężnego 15

27CZE21:00Olsztyn / 46. Spotkania Zamkowe - Śpiewajmy Poezję 2019Muzeum Warmii i Mazur, Zamkowa 2

reklama

Warte uwagi

Kredyty konsolidacyjne, a statystyki rynku kredytowego

Regularna spłata zobowiązań to coraz trudniejsze zadanie. Według raportów ekonomicznych praktycznie, co dziesiąte zadłużone gospodarstwo domowe nie radzi sobie z terminowym regulowaniem rat. Praktycznie...

Najlepsze prostownice do włosów w 2019. Zobacz produkty tego roku!

Prostownica to jedno z najpraktyczniejszych urządzeń do stylizacji włosów. To dzięki niej bez większego trudu można uzyskać efekt prostych, gładkich i lśniących włosów jak...

Nadchodzi Night Power Energia 2019 

Uwielbiana przez wszystkich fanów sportów motorowych, wyjątkowa, bo rozgrywana na dachu Galerii Warmińskiej, jedyna i niepowtarzalna impreza Night Power powraca! Tegoroczna edycja już 22...

RABATOL.PL

X