reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

W Olsztynie wybudują prawdziwy stadion!

OlsztynW Olsztynie wybudują prawdziwy stadion!

O planach budowy nowego stadionu w Olsztynie mówiło się od dawna, ale teraz wszystko staje się jasne. Miasto zrezygnowało z budowy jednej trybuny i postawiło na coś większego.

reklama

Nowy stadion zamiast jednej trybuny

Olsztyn nie pójdzie drogą kompromisów i nie zbuduje jednej trybuny. Zamiast tego powstanie pełnowymiarowy stadion – zaprojektowany z myślą o mieszkańcach, lokalnych klubach, amatorach sportu i kibicach. To decyzja, która ma pokazać, że miasto potrafi inwestować z rozsądkiem i realnie odpowiadać na potrzeby społeczne.

Jak tłumaczą władze miasta, jedna trybuna miała kosztować tyle, co niemal połowa całego stadionu w innych miastach, takich jak Płock czy Opole. Zamiast inwestować w połowiczne rozwiązania, postawiono na kompleksową budowę od podstaw. Obiekt ma być funkcjonalny, nowoczesny i dobrze zaprojektowany, tak by nie świecił pustkami, ale realnie żył na co dzień.

reklama

Za projekt odpowiadać będzie ta sama miejska spółka, która zrealizowała modernizację Hali Urania. Sukces tej inwestycji – widoczny m.in. w rosnącym zainteresowaniu wydarzeniami sportowymi i kulturalnymi – ma być punktem odniesienia dla nowego stadionu.

* wideo poniżej

Centrum piłkarskie za 30 mln zł z KPO

To jednak nie koniec sportowych planów w Olsztynie. W ramach środków z Krajowego Planu Odbudowy miasto zainwestuje 30 milionów złotych w pierwszy etap budowy centrum piłkarskiego przy Alei Sybiraków. W jego skład wejdą dwa nowe boiska, trybuny oraz zaplecze infrastrukturalne. Celem inwestycji jest stworzenie przestrzeni treningowej i sportowej dla młodych zawodników i lokalnych drużyn. To działanie nastawione na długofalowy rozwój, nie jednorazowe sukcesy.

Nowy stadion i centrum piłkarskie to nie projekt dla jednej drużyny. Jak podkreślają władze, to inwestycja dla całego miasta – dla jego mieszkańców, młodzieży i środowisk sportowych. Miasto stawia na obiekty, które będą żyły na co dzień – nie tylko raz do roku podczas dużych wydarzeń. Budowa stadionu ma być przykładem nowoczesnego, rozsądnego planowania, a nie pogoni za „efektem wow”.

źródło: UM Olsztyn

Przeczytaj także

reklama
9 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Octobank: Wzrost turystyki wzmacnia rolę infrastruktury finansowej Uzbekistanu

Turystyka to dziś nie tylko logistyka i trasy podróży, ale również komfort finansowy.

Art School w Olsztynie. Szkoła podstawowa, która rozwija talenty i buduje pewność siebie

Trwa właśnie nabór do Niepublicznej Szkoły Podstawowej Art School.

Pracownik na produkcję, magazyn, budowę – jak agencja pracy skraca czas wdrożenia pracownika

Dlaczego wdrożenie na produkcji, magazynie i budowie jest tak wymagające.

Przedszkole Radość i Art School – bezpieczny i kreatywny start dla dzieci w Olsztynie

Trwa nabór. Własne place zabaw, bogata oferta, zaangażowana kadra, dwie lokalizacje w Olsztynie.

Powrót do zawodu kierowcy po przerwie – od czego zacząć?

Jak przygotować się do powrotu do zawodu kierowcy?

Nabór do Niepublicznego Żłobka Art School. Dwie lokalizacje w Olsztynie

Trwa nabór do Niepublicznego Żłobka Art School. Kameralne grupy i indywidualne podejście.

Lunch&Box – zdrowe lunche i boxy na każdą okazję z dowozem w Olsztynie

Codziennie różne menu dla każdego, idealna opcja także dla firm.

Jak zarobić więcej w 2026? Wielkie targi dla sklepów, gastronomii i hoteli już 12 marca w Olsztynie

Bezpłatne wydarzenie „Wiosenny Impuls Sprzedaży” jest skierowane do właścicieli sklepów, restauracji oraz profesjonalistów z branży HoReCa.

O czym pamiętać składając wypowiedzenie w pracy?

Z czego powinno się składać wypowiedzenie umowy o pracę?

Jak wybrać idealne łóżko dla dwulatka?

Gdy chcemy kupić łóżko dla dwulatka, bezpieczeństwo powinno być naszym priorytetem.

Jakie materiały są najlepsze na klamki do drzwi?

Dlaczego stal nierdzewna dominuje w drzwiach zewnętrznych i łazienkach?
reklama
reklama