Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
2 C
Olsztyn
wtorek, 21 stycznia, 2020

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Pracownica poczty w Olsztynie uchroniła starszą panią przed oszustami

reklama

Pracownica poczty w Olsztynie świadomie nie przelała pieniędzy na konto podawane przez starszą panią. 87-latka twierdziła, że chodzi o sfinansowanie budowy nagrobka, ale pracownicę poczty zaniepokoiło to, iż petentka wykonywała polecenia wydawane jej przez telefon.

Oficer prasowy olsztyńskiej policji Rafał Prokopczyk poinformował PAP, że 87-letnia mieszkanka Olsztyna odebrała telefon od oszustów, którzy mówili jej, że ma przelać na podane przez nich konto 20 tys. zł. Starsza pani została poproszona, by się nie rozłączała, a oszuści przez dłuższy czas prowadzili z nią rozmowę. Gdy kobieta dotarła z pieniędzmi na pocztę przy ul. Kołobrzeskiej, podyktowali jej numer konta, na które ma je przelać. Poinstruowali też staruszkę, że w razie pytania pracownicy poczty, na co przelewa pieniądze, ma odpowiedzieć, że na budowę nagrobka.

Pracownica poczty, która obsługiwała tę panią, zaniepokoiła się, że staruszka non stop mówi do telefonu, co robi, i przekazuje polecenia jej rozmówców – powiedział PAP Prokopczyk. Z tego powodu pracownica poczty wezwała policję i mimo prośby starszej pani o wykonanie szybkiego przelewu nie zrobiła tego.

reklama

W pewnym momencie oszuści poprosili starszą panią o podanie im numeru ekspresowego przelewu. Pracownica poczty wymyśliła na poczekaniu numer tej operacji i podała go staruszce – dodał Prokopczyk. Gdy na pocztę przyjechała policja, oszuści się rozłączyli, a starsza pani uświadomiła sobie, że próbowano ją oszukać.

Oszczędności 87-latki ocalały tylko dzięki przytomności pracownicy poczty. Dlatego komendant miejski policji zaprosił tę panią na spotkanie, by osobiście jej podziękować za jej wzorową czujność i postawę – dodał Prokopczyk.

reklama

styczeń, 2020

31STY18:00POTAŃCÓWKA: RODZINNA KAPELA BUTRYNÓWSpichlerz, Piastowska 13Kategoria wydarzenia:Darmowe,Dla dzieci,Imprezy,Rozrywka,Taniec

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
ŹródłoPAP
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Konkurs

Warte uwagi

To jedyny bar w Olsztynie z takim klimatem. Dlaczego ten lokal tak bardzo się wyróżnia?

To na pewno miejsce wyjątkowe ze względu na klimat, który tam panuje. A ten tworzą przede wszystkim ludzie. Klienci Masonerii nie mają złudzeń i na...

RABATOL.PL

X