Nie każdy bohater nosi pelerynę. Czasem wystarczy mundur, empatia i wyciągnięta w porę ręka. Jeśli znasz policjanta, który realnie pomógł Ci w trudnym momencie życia – teraz możesz mu się odwdzięczyć, zgłaszając go do ogólnopolskiego konkursu.
Docenić tych, którzy są blisko ludzi
Do końca maja można zgłaszać kandydatów do ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”. To inicjatywa, która od lat promuje funkcjonariuszy wyróżniających się empatią, zaangażowaniem i profesjonalizmem w pracy z osobami pokrzywdzonymi przestępstwem, doświadczającymi przemocy lub znajdującymi się w trudnej sytuacji życiowej.
Kandydaturę może zgłosić każda osoba fizyczna, instytucja lub organizacja. W formularzu należy opisać konkretną sytuację, w której policjant udzielił pomocy, wskazując jego dane oraz jednostkę, w której pełni służbę. Zgłoszenia są przyjmowane do 31 maja 2025 roku.
Kogo można zgłosić?
Organizatorzy podkreślają, że konkurs ma na celu wyróżnienie tych policjantów, którzy: – udzielili wsparcia w sytuacji nieszczęśliwego zdarzenia lub wypadku,
– okazali pomoc w trudnych momentach życia,
– wykazali się empatyczną postawą wobec osób pokrzywdzonych przestępstwem,
– wspierają lokalne działania pomocowe,
– budują relacje oparte na zaufaniu i szacunku.
Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej www.policja.pl, gdzie znajduje się także regulamin oraz szczegóły dotyczące konkursu.
Konkurs z tradycją i społecznym znaczeniem
„Policjant, który mi pomógł” to nie tylko plebiscyt – to także sposób na promowanie dobrych praktyk i pokazanie ludzkiej strony służby w policji. Dzięki zgłoszeniom doceniani są funkcjonariusze, którzy wykazali się nie tylko znajomością przepisów, ale przede wszystkim – zrozumieniem drugiego człowieka.
Wyróżnieni policjanci otrzymają pamiątkowe statuetki i dyplomy, a ich sylwetki zostaną zaprezentowane w mediach. To ważny sygnał dla całego środowiska, że codzienna, cicha praca na rzecz drugiego człowieka ma ogromne znaczenie.
źródło: Polcija.pl
Taki PR robi sobie ostatnio Policja. A to staruszkę przeprowadzą przez jezdnię, a to kogoś podwiozą do domu, albo pomogą zmienić koło. To wszystko jest fajne, miłe i potrzebne, ale sądzę, że obywatelom zależy na innej pracy policji. Oczekujemy, że będą łapać przestępców, żebyśmy mogli czuć się bezpiecznie. Motto policji: pomagać i chronić. Narracja w mediach to tylko „pomagać”. A gdzie „chronić”? Wolę, żeby chwalili się tym, że łapią bandziorów.
Nic innego jak próba ocieplenia wizerunku niebieskich. Musi być naprawdę kiepsko.