14 C
Olsztyn
wtorek, 21 Maj, 2019
reklama

Szaleniec zaatakował posłów PiS. Również w Olsztynie! Żąda okupu

Strona główna Wiadomości Szaleniec zaatakował posłów PiS. Również w Olsztynie! Żąda okupu
reklama

Tego nie można tak zostawić! Dobrze, że policja już tym się zajęła! Szaleniec, który rozesłał pogróżki i żądanie okupu do posłów Prawa i Sprawiedliwości – także z Warmii i Mazur – powinien trafić na długie lata do więzienia! Nie wolno dopuścić do powtórki z tragedii Prezydenta Adamowicza z Gdańska.

To jest obrzydliwe, ale przede wszystkim niebezpieczne. Na skrzynki pocztowe posłów Zbigniewa Babalskiego, Wojciecha Kossakowskiego i Iwony Arent przyszły maile z żądaniem okupu po 50 tysięcy złotych za zostawienie ich w spokoju. Szantażysta zapowiada zamienienie życia posłów w koszmar, jeśli nie prześlą okupu w kryptowalucie na wskazany przez niego adres.
Maile od szantażysty dotarły nie tylko do parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości z naszego regionu, ale również do posłów PiS z innych województw. Po tragedii w Gdańsku nic dziwnego, że posłowie na poważnie się wystraszyli i na policję oraz do prokuratury trafiło zawiadomienie, o popełnieniu przestępstwa.
Złożyłem takie zawiadomienie u siebie w Ostródzie – informuje poseł PiS, były wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Zbigniew Babalski. – Kiedy pokazałem list żonie, naprawdę się wystraszyła – dodaje parlamentarzysta.
Oburzenia nie ukrywa poseł Wojciech Kossakowski oraz posłanka Iwona Arent. O tym, że posłowie nie są bezpieczni, już jedenaście lat temu przekonała się właśnie olsztyńska posłanka PiS. Dosłownie cudem uniknęła wypadku, po tym jak w jej samochodzie, którym jechała z Olsztyna na Obrady Sejmu, zostały odkręcone śruby od koła.
Ostródzka policja potwierdza przyjęcie zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa. Również prokuratura prowadzi czynności w kierunku artykułu 190. kodeksu karnego, czyli „realnie zagrażającej groźbie pozbawienia życia bądź zdrowia”. Szczególnym nadzorem objęty jest również ostródzkie biuro poselskie Zbigniewa Babalskiego.

reklama

Zobacz również:

„Serdel” podejrzany o nawoływanie do zabójstwa prezydenta Olsztyna pozostanie w areszcie

24-latek groził śmiercią prezydentowi Grzymowiczowi

 

reklama
reklama

2 KOMENTARZE

  • Proponuję Kurierowi Olsztyńskiemu zainteresowanie się pochodzeniem powyższego komentarza.
   Po pierwsze jako mową nienawiści, a po drugie jako podrzeganie do prześladowania i morderstwa.

   1
   1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma