fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 10 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Szaleniec zaatakował posłów PiS. Również w Olsztynie! Żąda okupu

Tego nie można tak zostawić! Dobrze, że policja już tym się zajęła! Szaleniec, który rozesłał pogróżki i żądanie okupu do posłów Prawa i Sprawiedliwości – także z Warmii i Mazur – powinien trafić na długie lata do więzienia! Nie wolno dopuścić do powtórki z tragedii Prezydenta Adamowicza z Gdańska.

To jest obrzydliwe, ale przede wszystkim niebezpieczne. Na skrzynki pocztowe posłów Zbigniewa Babalskiego, Wojciecha Kossakowskiego i Iwony Arent przyszły maile z żądaniem okupu po 50 tysięcy złotych za zostawienie ich w spokoju. Szantażysta zapowiada zamienienie życia posłów w koszmar, jeśli nie prześlą okupu w kryptowalucie na wskazany przez niego adres.
Maile od szantażysty dotarły nie tylko do parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości z naszego regionu, ale również do posłów PiS z innych województw. Po tragedii w Gdańsku nic dziwnego, że posłowie na poważnie się wystraszyli i na policję oraz do prokuratury trafiło zawiadomienie, o popełnieniu przestępstwa.
Złożyłem takie zawiadomienie u siebie w Ostródzie – informuje poseł PiS, były wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Zbigniew Babalski. – Kiedy pokazałem list żonie, naprawdę się wystraszyła – dodaje parlamentarzysta.
Oburzenia nie ukrywa poseł Wojciech Kossakowski oraz posłanka Iwona Arent. O tym, że posłowie nie są bezpieczni, już jedenaście lat temu przekonała się właśnie olsztyńska posłanka PiS. Dosłownie cudem uniknęła wypadku, po tym jak w jej samochodzie, którym jechała z Olsztyna na Obrady Sejmu, zostały odkręcone śruby od koła.
Ostródzka policja potwierdza przyjęcie zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa. Również prokuratura prowadzi czynności w kierunku artykułu 190. kodeksu karnego, czyli „realnie zagrażającej groźbie pozbawienia życia bądź zdrowia”. Szczególnym nadzorem objęty jest również ostródzkie biuro poselskie Zbigniewa Babalskiego.

Zobacz również:

„Serdel” podejrzany o nawoływanie do zabójstwa prezydenta Olsztyna pozostanie w areszcie

24-latek groził śmiercią prezydentowi Grzymowiczowi

 

2 KOMENTARZE

  • Proponuję Kurierowi Olsztyńskiemu zainteresowanie się pochodzeniem powyższego komentarza.
   Po pierwsze jako mową nienawiści, a po drugie jako podrzeganie do prześladowania i morderstwa.

   1
   1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...

Już 50 000 Gości Restaurant Week! Festiwal potrwa do 5 lipca

Trwa największy w Polsce festiwal kulinarny Restaurant Week. Tak jak podczas ubiegłorocznej, rekordowej jesiennej edycji, także i teraz Goście nie zawiedli. Zainteresowanie wydarzeniem jest...