Zmarł Roman Trąpczyński, wieloletni samorządowiec i wójt gminy Nowe Miasto Lubawskie. Przez niemal 50 lat angażował się w administrację i działalność społeczną, pozostawiając po sobie trwały ślad w regionie. Pogrzeb odbędzie się 28 lutego.
Blisko 50 lat w samorządzie
Roman Trąpczyński był jednym z najdłużej działających samorządowców w Polsce. Przez niemal pół wieku pełnił różne funkcje w administracji terenowej i samorządowej, przyczyniając się do rozwoju gminy Nowe Miasto Lubawskie.
Jego zasługi dla lokalnej społeczności były nieocenione. Został uhonorowany tytułem Honorowego Obywatela Gminy Nowe Miasto i był aktywnym członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej. Pełnił także funkcję prezesa Zarządu Powiatowego i Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Nowym Mieście Lubawskim.
Inicjatywy i wyróżnienia
Za czasów jego urzędowania gmina Nowe Miasto zdobyła prestiżowy tytuł Gmina Fair Play. Roman Trąpczyński był inicjatorem wielu ważnych inwestycji oraz wydarzeń sportowych i kulturalnych. W 1994 roku z jego inicjatywy rozpoczęto organizację ogólnopolskich regat windsurfingowych na Jeziorze Skarlińskim, które przyciągały czołowych zawodników, w tym medalistów olimpijskich.
Kilka tygodni temu nowo wybudowane mosty w Bratianie zostały nazwane imieniem Romana Trąpczyńskiego, co jest świadectwem jego ogromnego wkładu w rozwój regionu.
Upamiętnienie i pogrzeb
Uroczystości pogrzebowe śp. Romana Trąpczyńskiego rozpoczną się 28 lutego o godzinie 10:00 w Nowym Mieście, w Domu Pogrzebowym Requiem.
Źródło: Gazeta Olsztyńska/Gmina Nowe Miasto Lubawskie