22 C
Olsztyn
wtorek, 23 lipca, 2024
reklama

Zapadł wyrok w sprawie o podstępne nagrywanie kobiet w toalecie pracowniczej

WiadomościZapadł wyrok w sprawie o podstępne nagrywanie kobiet w toalecie pracowniczej

Sąd Rejonowy w dniu 28 lutego wydał wyrok skazujący wobec Dariusza S. oskarżonego o podstępne nagrywanie kobiet w toalecie pracowniczej. Wyrok nie jest prawomocny.

reklama

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Bartoszycach w dniu 29 grudnia 2018 r. przesłał do Sądu Rejonowego w Bartoszycach akt oskarżenia przeciwko Dariuszowi S. podejrzanemu o popełnienie 14 czynów związanych z podstępnym nagrywaniem kobiet w toalecie jednego z zakładów pracy w Bartoszycach, w którym pracował jako ochroniarz (tj. czynów z art. 191a §1 kk i art. 191a§1 kk w zw. z art. 12 kk). Dariusz S. miał dopuścić się tych przestępstw w okresie od 12 września 2013 r. do 16 kwietnia 2018 r. W sprawie pokrzywdzonych zostało 14 kobiet.

Dariusz S. w toku przeprowadzonego postępowania przygotowawczego przyznał się do popełnienia zarzuconych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Do aktu oskarżenia prokurator dołączył wniosek o skazanie Dariusza S. bez przeprowadzenia rozprawy i wymierzenie uzgodnionej z nim kary (tj. wniosek złożony na podstawie art. 335 §2 kpk).

reklama

W dniu 28 lutego 2019 r. odbyło się posiedzenie Sądu Rejonowego w Bartoszycach w przedmiocie wydania wyroku skazującego w tej sprawie bez przeprowadzenia rozprawy. W tym samym dniu Sąd Rejonowy ogłosił wyrok, którym uznał Dariusza S. za winnego popełnienia zarzucanych mu czynów (z tym ustaleniem, że czyny opisane w akcie oskarżenia stanowią ciąg przestępstw) i wymierzył mu za to karę 1 roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres 3 lat próby, zobowiązując oskarżonego do osobistego przeproszenia pokrzywdzonych. Sąd orzekł wobec oskarżonego także zakaz wykonywania zawodu pracownika ochrony osób i mienia na okres 3 lat, a także zasądził na rzecz 14 pokrzywdzonych kobiet kwoty po 2 tys. zł tytułem zadośćuczynienia.

Wyrok w tej sprawie nie jest prawomocny.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane