14 C
Olsztyn
wtorek, 21 Maj, 2019
reklama

Wandal zniszczył wszystkie kocie domki na osiedlu Generałów

Strona główna Wiadomości Wandal zniszczył wszystkie kocie domki na osiedlu Generałów
reklama

Nie pozdrawiam kretyna, który na osiedlu generałów przy ulicy Sucharskiego zniszczył i wyrzucił na śmietnik wszystkie kocie domki, które robiliśmy dla bezdomniakow! – taki emocjonalny wpis pojawił się w internecie.

Pani Weronika jest oburzona. Razem z kilkoma osobami poświeciła swój wolny czas oraz środki aby pomóc bezdomnym kotom. Zbudowali dziesięć domków dla zwierząt aby mogły się ukryć przed mrozem. Rozżalona kobieta napisał nam: – Domki były „ukryte” w miejscach nikomu nie wadzących. Większość znajdowała się w krzakach. Szczątki znajdowały się w okolicy gdzie stały domki, reszta już była w śmietniku. Jest to strasznie przykre, szczególnie ze nikomu nie mogły przeszkadzać, a mogły się tak ukryć zwierzaki w czasie deszczu lub mrozu, co więcej to było ich miejsce karmienia (codziennie przynoszona była woda i karma).

reklama

W środku jak widać dla ocieplenia dodany był styropian, strecz chronił również od zimna i deszczu. Na każdej konstrukcji zostały umieszczone kartki z opisem czemu ta budka służy: – Schronieni dla bezdomnych zwierząt. Proszę nie niszczyć i nie przestawiać.

reklama
reklama

15 KOMENTARZE

 1. Mamy XXI wiek, edukację, ciągły rozwój ludzkiej populacji, a niestety nadal trapi nasz gatunek wysoki odsetek jednostek z deficytem empatii i intelektu. Poziom i jakość naszego współistnienia społecznego, są silnie skorelowane z tym, w jaki sposób traktujemy inne formy życia na tej planecie.

  I dopóki takie zachowania się będą zdarzać oraz będzie na nie brak reakcji lokalnych społeczności czy świadków takich sytuacji, dopóty wszyscy będziemy wiedli marny i niskiej jakości żywot, trapieni przemocą i prymitywizmem ze strony innych ludzi, czy to w skali lokalnej przestępczości czy globalnie dziejących się kryzysów i wojen, których przyczyną zawsze jest niski poziom ludzkiego intelektu i zarazem empatii.

  Źli ludzie się nie rodzą, to my naszą znieczulicą ich krok po kroku latami mentalnie budujemy, pozwalając im na takie zachowania. Zaczyna się zawsze od przemocy wobec zwierząt, a kończy na ludziach.

  Karma do tej osoby i tak wróci, bo sama ją na siebie w końcu sprowadzi własną głupotą. Pytanie tylko ile osób z Was do tego czasu także poniesie tą cenę.

  Reagujcie więc i bądźcie empatyczni, jeżeli nie chcecie jej płacić.

  4
  2
 2. Oczywiście akcję popiera, ale…
  Czy ktoś testował te domki? Widzieliście kota który w tym śpi? Wejście jest zbyt duże, to śmiertelna klatka/pułapka dla kota, jeśli pies go zaskoczy to już po nim.
  Widziałem kota śpiącego w zimie przy -5 stopni na lodzie, mimo że w pobliżu miał taką dziuplę ze styropianu w której mógł spać. Natury i instynktu nie zmusisz siłą, tak dla jasności : koty tych karteczek nie przeczytają.
  Inna sprawa to czy ktoś konsultował całą akcję z zarządcą terenu? Dla nich to wszystko zwykłe śmieci.
  Zdrowego kota w zimę wystarczy dokarmiać, da sobie radę.

  12
  10
  • Jak czegoś nie widziałeś, to nie znaczy, że tego czegoś nie ma. Ja widziałem, jak koty w takich spały. To czy kot będzie w takiej dziupli spał zależy od wielu czynników. Każdy kot się nie skusi na to, bo koty też mają różne charaktery czy przeżycia. Ale Ty widzę, że po jednej sytuacji stałeś się znaFcą kotów, natury, instynktów, przeżycia zimy, psów, pułapek, kartonowych domków. Życzę więcej w życiu pokory i myślenia.

   2
   3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma