Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
2 C
Olsztyn
wtorek, 21 stycznia, 2020

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Żywego karpia kupisz… w październiku

reklama

Popularna wigilijna ryba wyjątkowo wcześnie, bo dwa miesiące przed Bożym Narodzeniem, pojawiła się w ofercie jednego z olsztyńskich supermarketów.  

Sprzedaż ryb, które według tradycji pojawiają się na wigilijnych stołach w Polsce, ożywia się zazwyczaj dopiero w grudniu, tuż przed świętami. Jednak amatorzy karpia z Olsztyna mogą już teraz bez problemu nabyć tę rybę – o tym, że karp znalazł się w ofercie sprzedażowej sklepu Carrefour przy ul. Krasickiego, poinformowała nas jedna z Czytelniczek. Jednak nie tylko sam fakt możliwości jego zakupu zwrócił jej uwagę, a to, w jakich warunkach są przetrzymywane zwierzęta – wyraziła swoje zaniepokojenie co do wielkości ich akwarium i czystości wody, w której pływają.

Każdego roku, jednak zazwyczaj dopiero w okresie świąt bożonarodzeniowych, masowa wręcz sprzedaż żywych karpi rodzi wiele kontrowersji i pojawia się wiele głosów sprzeciwu. Aby zapewnić humanitarne obchodzenie się ze zwierzętami i uregulować przepisy, Główny Lekarz Weterynarii ustalił podstawowe zasady dotyczące przechowywania żywych karpi przeznaczonych do sprzedaży – m.in. powinny mieć one zapewnioną czystą, natlenowaną lub napowietrzaną wodę, którą należy wymieniać nie rzadziej niż co 48 h. Maksymalne dopuszczalne zagęszczenie ryb w natlenowanej wodzie to 1kg masy/l wody. W akwariach mogą przebywać ryby wyłącznie bez widocznych uszkodzeń.

reklama

Nasza czytelniczka przysłała zdjęcia na których jak twierdzi widać, że karpie są uszkodzone.

karp uszkodzony

reklama

styczeń, 2020

25STY16:30Muzyka zespołu Metallica symfonicznie–Olsztyn Dodatkowy KoncertFilharmonia Warmińsko-Mazurska w Olsztynie, ul. Bartosza Głowackiego 1

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
reklama

7 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Konkurs

Warte uwagi

To jedyny bar w Olsztynie z takim klimatem. Dlaczego ten lokal tak bardzo się wyróżnia?

To na pewno miejsce wyjątkowe ze względu na klimat, który tam panuje. A ten tworzą przede wszystkim ludzie. Klienci Masonerii nie mają złudzeń i na...

RABATOL.PL

X