14 C
Olsztyn
wtorek, 21 Maj, 2019
reklama

Sąd w Olsztynie skazał przedsiębiorce za zatrudnienie 29 cudzoziemców

Strona główna Wiadomości Sąd w Olsztynie skazał przedsiębiorce za zatrudnienie 29 cudzoziemców
reklama

Sąd Rejonowy w Olsztynie wymierzył karę grzywny w kwocie 5 tys. zł przedsiębiorcy, który zatrudniał 29 cudzoziemców niezgodnie z przepisami.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie skierowali wniosek do sądu o ukaranie pracodawcy, który zatrudniał cudzoziemców niezgodnie z przepisami. Kontrolujący stwierdzili, że agencja pośrednictwa pracy z siedzibą w Olsztynie powierzyła w firmach budowlanych nielegalnie pracę 27 obywatelom Ukrainy i 2 Gruzji. W minionym tygodniu do W-MOSG wpłynął wyrok uznający właściciela firmy za winnego popełnienia zarzucanych mu czynów. Sąd Rejonowy w Olsztynie wymierzył mu karę grzywny w wysokości 5 tys. zł.

reklama

Od początku roku do Placówki Straży Granicznej w Olsztynie wpłynęło 11 wyroków skazujących pracodawców na łączną karę grzywny 40 tys. zł. 11 przedsiębiorców zatrudniało niezgodnie z przepisami ponad 80 obcokrajowców na terenie Olsztyna, Nidzicy, Ostródy oraz Iławy. Branże w których stwierdzono nieprawidłowości to firmy budowlane i agencje pośrednictwa pracy.

reklama
reklama

6 KOMENTARZE

  1. Takie kary to śmiech na sali, to jak plucie w twarz uczciwie pracującym…. Gdyby nie takie cwaniaki to może i te zasrane podatki nie rosły by … Za robotę na czarnucha podstawa kary 10k od głowy… Może po tym by się zastanowili czy brać na czarno czy nie…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma