fbpx
-0 C
Olsztyn
czwartek, 1 grudnia, 2022
reklama

Sąd w Olsztynie skazał przedsiębiorce za zatrudnienie 29 cudzoziemców

WiadomościSąd w Olsztynie skazał przedsiębiorce za zatrudnienie 29 cudzoziemców

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Sąd Rejonowy w Olsztynie wymierzył karę grzywny w kwocie 5 tys. zł przedsiębiorcy, który zatrudniał 29 cudzoziemców niezgodnie z przepisami.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie skierowali wniosek do sądu o ukaranie pracodawcy, który zatrudniał cudzoziemców niezgodnie z przepisami. Kontrolujący stwierdzili, że agencja pośrednictwa pracy z siedzibą w Olsztynie powierzyła w firmach budowlanych nielegalnie pracę 27 obywatelom Ukrainy i 2 Gruzji. W minionym tygodniu do W-MOSG wpłynął wyrok uznający właściciela firmy za winnego popełnienia zarzucanych mu czynów. Sąd Rejonowy w Olsztynie wymierzył mu karę grzywny w wysokości 5 tys. zł.

Od początku roku do Placówki Straży Granicznej w Olsztynie wpłynęło 11 wyroków skazujących pracodawców na łączną karę grzywny 40 tys. zł. 11 przedsiębiorców zatrudniało niezgodnie z przepisami ponad 80 obcokrajowców na terenie Olsztyna, Nidzicy, Ostródy oraz Iławy. Branże w których stwierdzono nieprawidłowości to firmy budowlane i agencje pośrednictwa pracy.

reklama
reklama
reklama

6 KOMENTARZY

6 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze