fbpx
-0 C
Olsztyn
sobota, 4 grudnia, 2021
reklama

Źródła Łyny już sfotografowane! Teraz czas na przygotowanie wystawy

reklama

Blisko pięćdziesiąt osób, miłośników przyrody, fotografów i przyjaciół Łyńskiego Centrum Rozwoju „AŁNA” i Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Fotograficznego BLUR wzięło udział w plenerze fotograficznym u źródeł rzeki Łyny.

– Pogoda nas nie rozpieszczała, mieliśmy dosyć słabe światło – mówi Piotr Wyrzykowski z BLUR’a, jeden z organizatorów akcji. – Teraz czekamy na materiał z pleneru, by wybrać najlepsze fotografie – dodaje.

reklama

– Wydrukowanych zostanie około 15-20 fotografii – mówi Dariusz Grzebała, prezes łyńskiego stowarzyszenia. – Gdy zobaczyliśmy ilość uczestników, którzy przyjechali do Łyny, nie mogliśmy uwierzyć. Łyna jeszcze nigdy nie widziała tylu ludzi z aparatami na raz – dodaje z uśmiechem Dariusz Grzebała. – Cieszymy się także, że od razu znalazł się sponsor, który sfinansuje druk zdjęć, a jest nim Patryk Kozłowski, mieszkaniec Nidzicy i radny Sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego.

Czytaj też:  Policjanci uratowali szczenięta błąkające się po drodze S7

Oprócz fotografowania uczestnicy pleneru zostali oprowadzeni po Rezerwacie Przyrody Źródeł Rzeki Łyny przez  Leszka Brzezickiego – leśniczego Leśnictwa Orłowo, który przedstawił unikalność i bogactwo rezerwatu.

Na początku maja gotowa wystawa trafi do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Nidzicy, która mieści się w murach zamku. 6 czerwca wystawa zostanie przeniesiona do Wojewódzkiej Biblioteki Wojewódzkiej w Olsztynie, a następnie do Starostwa Powiatowego w Olsztynie.

Zdjęcia zaprezentowane w galerii są autorstwa m.in.: Pawła Gulewicza, Piotra Wykrzykowskiego i Sebastiana Skopka.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama