6 C
Olsztyn
poniedziałek, 26 września, 2022
reklama

Niesamowite! Wilki chodziły po Olsztynie? [WIDEO]

OlsztynNiesamowite! Wilki chodziły po Olsztynie?
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Chyba nikt by w to nie uwierzył gdyby nie nagranie z kamery przemysłowej. Film przysłała nam czytelniczka na adres: redakcja@twojkurierolsztynski.pl. Olsztyn słynie już z dzików, saren, czy lisów, ale wilki zostały zarejestrowane po raz pierwszy?

reklama

Niedawno pisaliśmy o tym, że wilki coraz częściej wkraczają do dużych miast: Wilki wchodzą do dużych miast. Na mapie jest Olsztyn. Teren łowiecki drapieżnika sięga nawet 10 tys. hektarów. Nasz region jest wyjątkowo mocno zalesiony. Czy możemy spotkać wilka w okolicach naszego miasta? Okazuje się, że jest to realne. Pod Olsztynem wilk widziany był w grudniu 2012 r. Niedaleko miejscowości Ruś zarejestrowała go kamera leśniczego.

reklama

W sierpniu 2018 r. stado wilków zagryzło owce w miejscowości Bukwałd. Pisaliśmy o tym tutaj: Wilki zagryzły 6 owiec pod Olsztynem!

12-latek zlecił pobicie 15-letniego Janka? Zaproponował sprawcy 400 zł

Zgłosiła się do nas czytelniczka, która twierdzi, że wilki chodziły pod budynkiem w którym pracuje. Na dowód przysłała nam nagranie z kamery przemysłowej. Sytuacja miała miejsce 23 stycznia przed północą. Zwierzęta spacerowały w okolicach ul. Lubelskiej. Rzeczywiście widać jak dwa osobniki węszą po okolicznym terenie. Miejsce to jest mało zaludnione. Blisko są tory kolejowe, którymi zwierzęta najprawdopodobniej weszły do miasta.

reklama

Pamiętajmy, że drapieżniki unikają naszej obecności i nie stanowią zagrożenia dla ludzi. Co jednak należy zrobić, jeśli już komuś przydarzy się spotkanie z wilkiem, a zwierzę nie ucieknie od razu, lecz będzie się nam przyglądać? Takie zachowanie nie jest przejawem szczególnej zuchwałości czy agresji drapieżników. Wilki są inteligentne i ciekawskie. Widzą inaczej niż ludzie  i potrzebują więcej czasu na ocenę, z jakim obiektem mają do czynienia. O wiele bardziej doskonały jest ich zmysł powonienia, dlatego zwykle czekają aż do ich nozdrzy dotrze nasz zapach, a potem odchodzą. W takich sytuacjach należy zachować spokój i poczekać, aż wilk się oddali.

Wyniki rekrutacji do szkół ponadpodstawowych w Olsztynie

Więcej:

Wataha wilków pod Olsztynem [WIDEO]

Wilki zagryzły 6 owiec pod Olsztynem!

reklama
reklama
reklama
reklama

12 KOMENTARZY

12 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
reklama
×