fbpx
17 C
Olsztyn
piątek, 22 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Policja zlikwidowała “fabrykę” marihuany w Olsztynie! Narkobiznes prowadziło małżeństwo z synem i córką

OlsztynPolicja zlikwidowała "fabrykę" marihuany w Olsztynie! Narkobiznes prowadziło małżeństwo z synem i...

Wspólne działania policjantów z Gdańska i Olsztyna doprowadziły do zatrzymania rodziny, która w 2 wynajmowanych pomieszczeniach magazynowych uprawiała znaczne ilości konopi indyjskich. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli 634 krzaki oraz 5,5 kg suszu marihuany. Na wniosek policji i prokuratury sąd aresztował 47-letniego mężczyznę i jego 44-letnią żonę. Wobec ich 24-letniego syna zastosowano policyjny dozór i zakaz opuszczania kraju. Podejrzanym grożą kary nawet 10 lat pozbawienia wolności.

reklama

Policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku ustalili, że na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, a konkretnie w Olsztynie mogą funkcjonować 2 plantacje konopi indyjskich innych niż włókniste. Dlatego też do działań włączyli się także policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Szczegółowa analiza zebranych informacji oraz przeprowadzone ustalenia doprowadziły do sprecyzowania konkretnego miejsca uprawy oraz wytypowania osób mogących mieć związek z przestępczym procederem. Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie wspólnie z kolegami z Gdańska w sobotę (16.02) w godzinach wieczornych przeprowadzili realizację, podczas której zatrzymali 4 osoby. W działaniach brało udział ponad 20 policjantów pionu kryminalnego z obu województw oraz policjanci z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Olsztynie.

reklama
Ostrzelanie domu doprowadziło policjantów do innego, zaskakującego odkrycia

Policjanci jednocześnie weszli do 2 pomieszczeń magazynowych wynajmowanych przez sprawców. To właśnie w nich podejrzani uprawiali konopie indyjskie. W jednym z magazynów oprócz nielegalnych roślin funkcjonariusze zastali także 2 osoby odpowiedzialne za uprawę. Jak się okazało, nielegalną działalność zorganizowało małżeństwo: 44-letnia kobieta i jej 47-letni mąż. Para została zatrzymana, podobnie jak 24-letni syn, który uczestniczył w przestępczym procederze oraz 19-letnia córka, która posiadała przy sobie kilka gramów marihuany.

Łącznie funkcjonariusze z Olsztyna i Gdańska zabezpieczyli: 634 krzewy konopi indyjskich z których można byłoby uzyskać blisko 14 kg suszu oraz około 5,5 kg gotowego suszu o łącznej czarnorynkowej wartości ponad 800.000 złotych. Policjanci zabezpieczyli także profesjonalny sprzęt służący do uprawy, w postaci 4 namiotów, systemów oświetleniowych i wentylacji o łącznej wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych.

reklama
W mieszkaniu na Jarotach policja znalazła niesamowitą ilość narkotyków

47-latkowi oraz jego żonie przedstawiono zarzuty uprawy konopi innych niż włókniste, z których można uzyskać znaczne ilości substancji odurzających oraz przetwarzania konopi i posiadania znacznych ich ilości. Za powyższe przestępstwa Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę 10 lat pozbawienia wolności. 24-letni syn usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających. Przestępstwo to jest zagrożone karą nawet 8 lat pozbawienia wolności. Natomiast 19-letnia córka usłyszała zarzut posiadania nielegalnych substancji. Grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności. Wobec małżeństwa skierowano wnioski o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Dzisiaj (19.02) sąd przychylił się do wniosku policji i prokuratury. Małżonkowie zostali tymczasowo aresztowani. Wobec 24-latka zastosowano dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju.

reklama
reklama
reklama

16 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
16 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Kurier wypizdowski
25 lutego 2019 12:15

Brawurowa akcja policji zakończyła się sukcesem!! Niebezpieczni bandyci złapani, jesteśmy teraz bezpieczni!!! Super

....
20 lutego 2019 11:35

Kominiarki, broń, grupy anty przestępcze, a wszystko to za “ROŚLINKI” i nielegalne dochody z tym związane(ojej, państwo nie może nałożyć na to podatków i mieć z tego zysków, dlatego muszą wrzucić “przestępców” do więzienia). Nie palę marihuany, ale jest to dla mnie śmieszne…

Polecane
Ogłoszenia
Ostrzelanie domu doprowadziło policjantów do innego, zaskakującego odkrycia
Ostrzelanie domu doprowadziło policjantów do innego, zaskakującego odkrycia