fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

czwartek, 13 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Policja zlikwidowała „fabrykę” marihuany w Olsztynie! Narkobiznes prowadziło małżeństwo z synem i córką

Wspólne działania policjantów z Gdańska i Olsztyna doprowadziły do zatrzymania rodziny, która w 2 wynajmowanych pomieszczeniach magazynowych uprawiała znaczne ilości konopi indyjskich. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli 634 krzaki oraz 5,5 kg suszu marihuany. Na wniosek policji i prokuratury sąd aresztował 47-letniego mężczyznę i jego 44-letnią żonę. Wobec ich 24-letniego syna zastosowano policyjny dozór i zakaz opuszczania kraju. Podejrzanym grożą kary nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku ustalili, że na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, a konkretnie w Olsztynie mogą funkcjonować 2 plantacje konopi indyjskich innych niż włókniste. Dlatego też do działań włączyli się także policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Szczegółowa analiza zebranych informacji oraz przeprowadzone ustalenia doprowadziły do sprecyzowania konkretnego miejsca uprawy oraz wytypowania osób mogących mieć związek z przestępczym procederem. Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie wspólnie z kolegami z Gdańska w sobotę (16.02) w godzinach wieczornych przeprowadzili realizację, podczas której zatrzymali 4 osoby. W działaniach brało udział ponad 20 policjantów pionu kryminalnego z obu województw oraz policjanci z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Olsztynie.

Policjanci jednocześnie weszli do 2 pomieszczeń magazynowych wynajmowanych przez sprawców. To właśnie w nich podejrzani uprawiali konopie indyjskie. W jednym z magazynów oprócz nielegalnych roślin funkcjonariusze zastali także 2 osoby odpowiedzialne za uprawę. Jak się okazało, nielegalną działalność zorganizowało małżeństwo: 44-letnia kobieta i jej 47-letni mąż. Para została zatrzymana, podobnie jak 24-letni syn, który uczestniczył w przestępczym procederze oraz 19-letnia córka, która posiadała przy sobie kilka gramów marihuany.

Łącznie funkcjonariusze z Olsztyna i Gdańska zabezpieczyli: 634 krzewy konopi indyjskich z których można byłoby uzyskać blisko 14 kg suszu oraz około 5,5 kg gotowego suszu o łącznej czarnorynkowej wartości ponad 800.000 złotych. Policjanci zabezpieczyli także profesjonalny sprzęt służący do uprawy, w postaci 4 namiotów, systemów oświetleniowych i wentylacji o łącznej wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych.

47-latkowi oraz jego żonie przedstawiono zarzuty uprawy konopi innych niż włókniste, z których można uzyskać znaczne ilości substancji odurzających oraz przetwarzania konopi i posiadania znacznych ich ilości. Za powyższe przestępstwa Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę 10 lat pozbawienia wolności. 24-letni syn usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających. Przestępstwo to jest zagrożone karą nawet 8 lat pozbawienia wolności. Natomiast 19-letnia córka usłyszała zarzut posiadania nielegalnych substancji. Grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności. Wobec małżeństwa skierowano wnioski o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Dzisiaj (19.02) sąd przychylił się do wniosku policji i prokuratury. Małżonkowie zostali tymczasowo aresztowani. Wobec 24-latka zastosowano dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju.

ŹródłoKWP Olsztyn

16 KOMENTARZE

 1. Kominiarki, broń, grupy anty przestępcze, a wszystko to za „ROŚLINKI” i nielegalne dochody z tym związane(ojej, państwo nie może nałożyć na to podatków i mieć z tego zysków, dlatego muszą wrzucić „przestępców” do więzienia). Nie palę marihuany, ale jest to dla mnie śmieszne…

  14
 2. Skad oni wogole wzieli ta kosmiczna sume. 800000 zl za 14 kg? To jakis zart chyba. Jak panstwo szuka zarobku to niech sie zajma kombinowaniem ustawy o opodatkowaniu ksiezy i kosciola a jak szukaja przestepcow to niech zaczna zatrzymywac politykow bo gdyby ludzie mogli normalnie zarobic godziwe pieniadze to nie musieliby tworzyc takich plantacji, a gdyby maryska byla legalna to by sobie kupili blanta w sklepie i jeszcze panstwo by skorzystalo. Kretynizm i tyle…

  25
 3. Narko-biznes hahahah Zdecydowanie więcej nieszczęść na ludzi sprowadził alkohol niż trawa..trzoda z PRL wychowana na wodeczce i bykach pieprzy 3 po 3 o temacie tak obcym jak format PC. Zgłosić, opodatkować razem w jednej linii z Kościołem i kontrola, przepływ działa.Prowadzili hodowle, a nie sprowadzali kokaine z Kolumbii.

  18
  1
 4. Dość, że Polska władza nie wspiera rodzinne biznesu to jeszcze 10 lat do paki za roślinę, jakieś żarty. Gdyby mogli na pewno chcieliby prowadzić legalną sprzedaż dla aptek Ale nie trzeba wszystko sprowadzać z Kanady po co dac Polakom zarobić ..

  27
  1
 5. Tylko mafia może handlować! Dlatego małe prywatne plantacje są szybko likwidowane. Legalizacji w Polsce nigdy nie będzie, mafia zrobi wszystko żeby do tego nie dopuścić. A co na to nasi rządzący? Odpowiednia sumka i oko przymknięte.

  19
  2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Zrealizuj inwestycję i złap deszczówkę

Od 1 lipca 2020 można składać wnioski o dofinansowanie w Programie Priorytetowym „Moja Woda”. Dzięki wspólnej inicjatywie Ministerstwa Klimatu, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i...

Piknik dla mieszkańców olsztyńskiego osiedla Libero. Pierwszy budynek od firmy Budlex już oddany

W ostatni weekend redakcja Twojego Kuriera Olsztyńskiego zawitała na piknik z okazji ukończenia pierwszego (z czterech) budynku inwestycji Libero. Firma Budlex debiutuje w naszym...

Studio Dron Olsztyn oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...