21 C
Olsztyn
piątek, 21 czerwca, 2024
reklama

Olsztyńskie środowisko LGBT+ organizuje happening na Starym Mieście

OlsztynOlsztyńskie środowisko LGBT+ organizuje happening na Starym Mieście

Czy olsztynianie potrafią publicznie dzielić się miłością? Tego dowiemy się już w sobotę, 16 lutego, o godzinie 12:00 na starówce. Odbędzie się tam organizowany przez Olsztyński Marsz Równości happening.

reklama

Olsztyński Marsz Równości to inicjatywa, która skupia wokół siebie środowisko i sojuszników LGBT+. Choć organizacja marszu jest ich głównym zajęciem, nie skupiają się tylko na nim – zaprosili do Olsztyna znaną reportażystkę Martę Abramowicz, a z okazji walentynek postanowili „podzielić się miłością” z olsztyniakami. Co to znaczy? Jedna z organizatorek, Magdalena Rutkowska, odpowiada: – W obecnej Polsce jest zbyt dużo hejtu, nienawiści do siebie nawzajem. Chcemy sprawić, by olsztynianie o tym zapomnieli i się uśmiechnęli.

Agata Szerszeniewicz dodaje, że Olsztyński Marsz Równości działa na rzecz równości dla osób dyskryminowanych ze względu na orientację seksualną, płeć, przez swoją niepełnosprawność, kolor skóry, czy stan majątkowy. W czerwcu, po raz pierwszy w historii, Olsztyński Marsz Równości przejdzie ulicami miasta. Kiedy dokładnie odbędzie się marsz? Szerszeniewicz odpowiada, że tego dowiemy się właśnie podczas sobotniego happeningu.

reklama

Happening „Podzielmy się miłością” – ogłoszenie daty Olsztyńskiego Marszu Równości
16 lutego 2019 – sobota
godz. 12:00
Stare Miasto

Więcej:

Olsztyński Marsz Równości już niebawem

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

5 KOMENTARZY

5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
wolo
28 lutego 2019 10:01

Promocja sodomii. Nic więcej …

Czesław Kalisz
14 lutego 2019 15:35

A za rok marsz pedofilów, zeofilow oni też kochają,tylko inaczej. Nic do homosiow nie mam każdy wybiera swoje życie i z kim chce być ale niech się z tym nie obnosza publicznie. Ja np lubię jak mi smierdza stopy ale nikomu nie każe ich wąchać. Dziękuję za uwagę dobranoc

Polecane