fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 8 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

„Serdel” podejrzany o nawoływanie do zabójstwa prezydenta Olsztyna pozostanie w areszcie

Wiadomości "Serdel" podejrzany o nawoływanie do zabójstwa prezydenta Olsztyna pozostanie w areszcie

Sąd Okręgowy w Olsztynie w dniu 1 lutego utrzymał w mocy postanowienie Sądu pierwszej instancji o zastosowaniu tymczasowego aresztowania wobec Sergiusza P. podejrzanego m.in. o nawoływanie do zabójstwa prezydenta Olsztyna. Według naszych informacji zatrzymany posługiwał się ksywką „Serdel”. 

Sąd Rejonowy w Olsztynie w dniu 16 stycznia 2019 r. przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy wobec Sergiusza P. podejrzanego o nawoływanie publiczne do popełnienia zbrodni zabójstwa z jednoczesną groźbą pozbawienia życia w stosunku do Prezydenta Miasta Olsztyn.

 

Sąd Rejonowy podjął taką decyzję w celu zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania. Stosowanie tymczasowego aresztowania w ocenie Sądu uzasadnione jest grożącą podejrzanemu surową karą. Mając tego świadomość podejrzany może uciec lub ukrywać się skutecznie uniemożliwiając prowadzenie postępowania.

Obrońca podejrzanego złożył zażalenie na powyższą decyzję.

Sąd Okręgowy w Olsztynie w dniu 1 lutego 2019 r. utrzymał w mocy zaskarżone postanowienie. Zdaniem Sądu podjęta decyzja o zastosowaniu wobec Sergiusza P. tymczasowego aresztowania jest w pełni uzasadniona. Sąd odwoławczy w całości zgodził się z argumentacją Sądu Rejonowego, że jedynym środkiem zapobiegawczym, który w pełni efektywnie zabezpieczy prawidłowy tok postępowania karnego jest w aktualnej sytuacji właśnie tymczasowe aresztowanie.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x