fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 16 stycznia, 2021

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Powierz swój 1% Bankowi Żywności w Olsztynie – pomnożymy jego wartość ratując żywność

Wiadomości Powierz swój 1% Bankowi Żywności w Olsztynie – pomnożymy jego wartość ratując...

Przekazując procent swojego podatku Bankowi Żywności w Olsztynie darczyńcy wspierają nie tylko walkę z niedożywieniem i marnowaniem żywności, ale także lokalną społeczność Warmii i Mazur.

Od 20 lat Bank Żywności w Olsztynie działa na rzecz mieszkańców Warmii i Mazur. Jesteśmy organizacją pozarządową, której misją jest pozyskiwanie żywności zagrożonej zmarnowaniem, a następnie nieodpłatne przekazywanie jej potrzebującym.
Każdego roku dzięki pomocy darczyńców możemy uratować przed zmarnowaniem ponad 500 ton żywności, którą otrzymujemy do producentów, sieci handlowych i hurtowni. Uratowane produkty trafiają do domów dziecka, osób starszych i samotnych, z niepełnosprawnościami, podopiecznych świetlic socjoterapeutycznych, świetlic środowiskowych, bezdomnych, podopiecznych domów społecznych i wielu innych osób, które znalazły się  w trudnej sytuacji życiowej. W tym roku, ze względu na panującą pandemię, Bank Żywności przy wsparciu Wojsk Obrony Terytorialnej dostarcza także żywność do osób będących w kwarantannie.

Jesteśmy organizacją, która finansuje się samodzielnie dzięki zewnętrznym dotacjom. Niezwykle ważne są dla nas pieniądze, które pozyskujemy z 1% podatku. To istotna część przychodu, którą przekazujemy na poprawę losu najbardziej potrzebujących.
W 2018 roku otrzymaliśmy (z rozliczeń PIT-ów za 2017 r.; dane za 2019 rok jeszcze nie są dostępne) 9 307 złotych. Jedna złotówka pozwala nam uratować 8 kg żywności, z czego możemy przygotować aż 16 posiłków. To oznacza, że przekazane przez podatkników pieniądze pozwoliły nam uratować 74 456 kg żywności, z której możliwe było przygotowanie niemal 149 tysięcy pełnowartościowych posiłków.

Wspierając nas, darczyńca wspiera także region. W 2018 roku z 22,6 mln złotych, które przekazali podatnicy z Warmii i Mazur tylko 5,2 mln złotych zostało w województwie.  Pozostała kwota – 17,4 mln złotych – trafiła do organizacji spoza regionu. Gdyby do tego doliczyć pieniądze (6,9 mln zł), których podatnicy w ogóle nie przekazali w ramach 1%, to uzbierałby się kwota pozwalająca na spokojne funkcjonowanie wielu organizacji na Warmii i Mazurach.

Przekazanie 1% podatku na naszą działalność, to wspieranie Banku Żywności w Olsztynie, ale docelowo to pomoc osobom, które mijamy codziennie na ulicy. To niejednokrotnie wsparcie sąsiada mieszkającego tuż obok nas.
Efekty naszej pracy w 2019 roku:
• 1,9 tys. ton żywności przekazanej potrzebującym,
• 563 tony żywności uratowanej przed zmarnowaniem (pozyskanej ze sklepów i od producentów)
• 62 tys. osób objętych pomocą
• 219 wspartych organizacji z regionu
• 10,4 mln złotych – wartość przekazanej pomocy

Przekaż 1% na naszą działalność. Zostań lokalnym patriotą!
Rozlicz swój PIT za darmo za pośrednictwem strony internetowej:
www.olsztyn.bankizywnosci.pl/jeden-procent/
Nasz KRS: 0000029900

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

1
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x