fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

niedziela, 25 października, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Ranking szpitali. Jak wypadły olsztyńskie placówki?

Wiadomości Ranking szpitali. Jak wypadły olsztyńskie placówki?

Tygodnik „Wprost” przedstawił ranking najlepszych szpitali w Polsce. Gazeta rozesłała tysiące ankiet. Badali m.in. zakres diagnostyki, która jest dostępna w szpitalu, liczbę wykonywanych procedur leczniczych czy współczynnik zakażeń pooperacyjnych.  Na podstawie otrzymanych odpowiedzi stworzono listę najlepszych oddziałów w kraju. 

Chirurgia Onkologiczna

Na 37 szpitali miejsce 7 zajął Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie.

Ginekologia

W tej kategorii zbadano aż 61 placówek. Znalazły się tu dwa szpitale. Na miejscu 5 Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie, a na 23 Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie.

Chirurgia Onkologiczna

Spośród 31 placówek na miejscu 7 wybrano Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie.

Kardiochirurgia

w tej kategorii nie jest najlepiej. Dopiero 17 miejsce z 20 placówek zajął Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie.

Kardiologia

Na 59 miejsc mamy dwa szpitale. 18 w Polsce to Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie, a dopiero 58 Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie.

Okulistyka

Tu nie jest tak źle. Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie zajął 8 miejsce, a Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie 25. Placówek na liście jest 44.

Urologia

Na 33 pozycje tylko jedna przypada Olsztynowi. Miejsce 13 zajął Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie.

Pełny raport dostępny jest TUTAJ.

Przeczytaj także:

Podziel się opinią

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualne konkursy internetowe – gdzie ich szukać?

Konkursy internetowe to rozrywka, której oddaje się wielu ludzi na całym świecie, zarówno tych młodych jak i starszych. Zachętą to takiej formy spędzania wolnego...

Tego jeszcze nie było. Klub i pub w Olsztynie z nocnymi miejscami wypoczynkowymi

Właściciel szuka sposobu, by radzić sobie w trudnych czasach pandemii. Pub V.S 20 i Hookah Club w Olsztynie zaimplementowali coś nietypowego do swojej oferty. Od...

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie poszukuje lekarzy!

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie ( woj. mazowieckie ) Poszukuje: Lekarzy do pełnienia dyżurów lub na pełny etat do O/Obserwacyjno-Zakaźnego, Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Pulmonologicznym, Szpitalnego...

Przeczytaj także: