fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 5 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Ranking szpitali. Jak wypadły olsztyńskie placówki?

Wiadomości Ranking szpitali. Jak wypadły olsztyńskie placówki?

Tygodnik „Wprost” przedstawił ranking najlepszych szpitali w Polsce. Gazeta rozesłała tysiące ankiet. Badali m.in. zakres diagnostyki, która jest dostępna w szpitalu, liczbę wykonywanych procedur leczniczych czy współczynnik zakażeń pooperacyjnych.  Na podstawie otrzymanych odpowiedzi stworzono listę najlepszych oddziałów w kraju. 

Chirurgia Onkologiczna

Na 37 szpitali miejsce 7 zajął Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie.

Ginekologia

W tej kategorii zbadano aż 61 placówek. Znalazły się tu dwa szpitale. Na miejscu 5 Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie, a na 23 Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie.

Chirurgia Onkologiczna

Spośród 31 placówek na miejscu 7 wybrano Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie.

Kardiochirurgia

w tej kategorii nie jest najlepiej. Dopiero 17 miejsce z 20 placówek zajął Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie.

Kardiologia

Na 59 miejsc mamy dwa szpitale. 18 w Polsce to Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie, a dopiero 58 Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie.

Okulistyka

Tu nie jest tak źle. Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie zajął 8 miejsce, a Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie 25. Placówek na liście jest 44.

Urologia

Na 33 pozycje tylko jedna przypada Olsztynowi. Miejsce 13 zajął Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie.

Pełny raport dostępny jest TUTAJ.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x