fbpx
-0 C
Olsztyn
wtorek, 6 grudnia, 2022
reklama

Ranking szpitali. Jak wypadły olsztyńskie placówki?

OlsztynRanking szpitali. Jak wypadły olsztyńskie placówki?

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Tygodnik „Wprost” przedstawił ranking najlepszych szpitali w Polsce. Gazeta rozesłała tysiące ankiet. Badali m.in. zakres diagnostyki, która jest dostępna w szpitalu, liczbę wykonywanych procedur leczniczych czy współczynnik zakażeń pooperacyjnych.  Na podstawie otrzymanych odpowiedzi stworzono listę najlepszych oddziałów w kraju. 

Chirurgia Onkologiczna

Na 37 szpitali miejsce 7 zajął Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie.

Ginekologia

W tej kategorii zbadano aż 61 placówek. Znalazły się tu dwa szpitale. Na miejscu 5 Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie, a na 23 Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie.

Chirurgia Onkologiczna

Spośród 31 placówek na miejscu 7 wybrano Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie.

Kardiochirurgia

w tej kategorii nie jest najlepiej. Dopiero 17 miejsce z 20 placówek zajął Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie.

Kardiologia

Na 59 miejsc mamy dwa szpitale. 18 w Polsce to Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie, a dopiero 58 Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie.

Okulistyka

Tu nie jest tak źle. Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie zajął 8 miejsce, a Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie 25. Placówek na liście jest 44.

Urologia

Na 33 pozycje tylko jedna przypada Olsztynowi. Miejsce 13 zajął Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie.

Pełny raport dostępny jest TUTAJ.

reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze