Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
0 C
Olsztyn
czwartek, 23 stycznia, 2020

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Kierował pod wpływem 3 różnych narkotyków. Wpadł, bo był zbyt… kulturalny

reklama

Człowiek w połączeniu z nowoczesnym sprzętem do pracy, znaczy skuteczne i efektywne działania. Takie połączenie tworzą policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie i urządzenie do szybkiego badania przesiewowego na zawartość substancji odurzających Alere. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę, który kierował pod wpływem aż 3 środków odurzających stwarzając realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Dodatkowo policjanci z Olsztynka w mieszkaniu kierującego zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków, które schowane były w walizce.

Przedwczoraj (22.01.2019 roku) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, pełnili służbę na terenie gminy Olsztynek. W pewnym momencie zauważyli kierującego pojazdem VW Passat, który najpierw się zatrzymał, a następnie ruszył.

Funkcjonariusze postanowili zatrzymać „niezdecydowanego” kierującego do kontroli drogowej. Kiedy policjanci podeszli do auta, mężczyzna zaczął dziwnie się zachowywać, był pobudzony i niespokojny. W trakcie kontroli okazało się, że 22-latek nie miał przy sobie prawa jazdy. Po sprawdzeniu danych osobowych w policyjnych systemach wyszło na jaw, że mężczyzna nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Za to wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych. Jednak w dalszym ciągu mężczyzna był pobudzony, uprzejmy wręcz przesadnie kulturalny. Funkcjonariusze postanowili przebadać mężczyznę najpierw na zawartość alkoholu (wynik negatywny), a następnie na zawartość środków odurzających. Urządzenie Alere wskazało, że 22 – latek znajduje się pod wpływem środków odurzających (wynik pozytywny). Urządzenie to wskazało precyzyjnie, że mieszkaniec gminy Olsztynek kierował pojazdem pod działaniem amfetaminy, kokainy i marihuany.

reklama

Policjanci po tym badaniu zabezpieczyli również portfel 22-latka, w którym znajdowały się 2 woreczki strunowe w których w jednym z nich był biały proszek, a w drugim tabletki. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do szpitala aby pobrać krew do analizy. Po zatrzymaniu mężczyzny do pracy przystąpili kryminalni z Komisariatu Policji w Olsztynku, którzy pojechali do domu zatrzymanego. W trakcie przeszukania, operacyjni za łóżkiem zauważyli czarną walizkę w której znajdowały się m.in. narkotyki, szklane lufki i inne substancje. Policjanci łącznie zabezpieczyli około 90 gramów marihuany oraz 20 gramów amfetaminy. Tabletki oraz biały proszek, które kierujący miał przy sobie, zostały przesłane do laboratorium do ekspertyzy. Dzisiaj (24.01) mieszkaniec gminy Olsztynek został przewieziony do prokuratury, gdzie przyznał się do zarzucanych mu czynów oraz złożył obszerne wyjaśnienia. Dwa zarzuty dotyczyły kierowania pod wpływem środków odurzających oraz posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Kodeks karny za powyższe przewiduję karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, że policjanci drogówki zaledwie w ciągu tygodnia zatrzymali 4 kierujących znajdujących się pod wpływem narkotyków. Na 10 przeprowadzonych badań 4 okazały się pozytywne. Poniżej zamieszczamy linki do wcześniejszych zatrzymań.

reklama

styczeń, 2020

30STY17:00Wilczy Szaniec - spotkanie autorskie z Tomaszem SowińskimKsiążnica Polska, Pl. Jana Pawła II 2/3

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
ŹródłoKWP Olsztyn
reklama

6 KOMENTARZE

  1. jebać policje uganiają sie za lufką jak kurwy za chujem a na pilne wezwania nie znają drogi pluje na pysk kazdemu śmieciowi w niebieskim fraku z osobna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Konkurs

Warte uwagi

To jedyny bar w Olsztynie z takim klimatem. Dlaczego ten lokal tak bardzo się wyróżnia?

To na pewno miejsce wyjątkowe ze względu na klimat, który tam panuje. A ten tworzą przede wszystkim ludzie. Klienci Masonerii nie mają złudzeń i na...

RABATOL.PL

X