1 C
Olsztyn
czwartek, 2 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

24-latek groził śmiercią prezydentowi Grzymowiczowi

Wiadomości24-latek groził śmiercią prezydentowi Grzymowiczowi

Nie ma i nie będzie przyzwolenia na mowę nienawiści oraz groźby karalne wobec innych osób. Policjanci zwalczający cyberprzestępczość z KWP w Olsztynie wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali 24-latka, który na jednym z forów internetowych groził włodarzowi Olsztyna. Sprawą mieszkańca Olsztyna zajmie się Prokuratura.

reklama

Po tragicznym zdarzeniu w Gdańsku, w którym zginął Prezydent Gdańska, na forach internetowych zarówno tych lokalnych i ogólnopolskich, pojawiły się negatywne komentarze wobec innych gospodarzy miast w Polsce. Jeden z nich dotyczył Prezydenta Olsztyna. Policjanci z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie monitorując strony internetowe, wczoraj na jednym z nich zauważyli wpis, który może wyczerpywać znamiona artykułu 190 kodeksu karnego, a więc gróźb karalnych.

Art.190 jasno mówi, że kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona podlega karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Należy pamiętać, że formułowanie gróźb jest przestępstwem ściganym na wniosek pokrzywdzonego. I taki wniosek wpłynął wczoraj do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. W trakcie czynności operacyjnych policjanci zwalczający cyberprzestępczość bardzo szybko ustalili adres zamieszkania osoby, która dokonała tego wpisu. Wspólnie z policjantami z Komendy Miejskiej Policji funkcjonariusze zatrzymali 24-letniego mieszkańca Olsztyna. Mężczyzna był zaskoczony wizytą mundurowych, jednak nie stawiał oporu podczas zatrzymania. 24-latek trafił do policyjnego aresztu, gdzie spędził noc.

Prezydent Olsztyna wycofuje swoją nominację z plebiscytu Gazety Olsztyńskiej
reklama

Dzisiaj pod nadzorem prokuratora z udziałem mężczyzny będą wykonywane dalsze czynności.

reklama
reklama
reklama
reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Gal
16 stycznia 2019 15:27

Ale pokazówka. Prowadzą go, wykręcając ręce jak groźnego bandytę. Rozumiem aresztowanie ale można kulturalnie, kajdanki z przodu, zwłaszcza, że nie stawiał oporu podczas aresztowania. Ogólnie wszytko zrobione dla rozgłosu – skuteczna policja i źródło cnót nasz prezydent. Cieszę się,że żyję w takim kraju, a tymczasem wyłączam TVP i idę spać, natomiast jutro TVN i na protest!

Aro
16 stycznia 2019 10:10

Powinni jeszcze się rozprawić z buractwem co wypisują głupoty discopolowe…

Popularne
Od roku nie rozpoczęła się sprawa "Helpera", wyłączają się kolejni sędziowie z Olsztyna