Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
10 C
Olsztyn
niedziela, 16 lutego, 2020

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Program Orszaku Trzech Króli

reklama

Ma być barwnie, kolorowo, radośnie i przy dźwiękach kolęd. Olsztyn szykuje się do kolejnej, VI edycji Orszaku Trzech Króli.

„I odnowi oblicze Ziemi” – to hasło tegorocznego wydarzenia. Orszak przemaszeruje ulicami stolicy Warmii i Mazur w niedzielę, 6 stycznia.

– To wyjątkowa, rodzinna impreza przypominająca o bogatej tradycji jasełkowej – mówi prezes Forum Prorodzinnego, organizator wydarzenia ks. Michał Tunkiewicz. – Orszak, podobnie jak w latach ubiegłych, prowadzić będą trzej królowie symbolizujący trzy kontynenty Europę, Afrykę i Azję.

reklama

Każdy z Orszaków wyruszy z innej olsztyńskiej parafii. Za królami podążać będą dzieci ubrane w kolorowe stroje świadczące o przynależności do jednej z trzech grup oraz mieszkańcy. Połączą się w jeden pochód na placu przed ratuszem, skąd przejdą wspólnie na pl. Solidarności.

– To niezwykle ważne, by pamiętać i kultywować tradycję – mówi prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, który objął wydarzenie honorowym patronatem. – Dziękuję za to, że kolejny raz będziemy mogli spotkać się przy okazji Orszaku. Zapraszam wszystkich na tę radosną imprezę.

Uczestnicy zostaną wyposażeni przez organizatorów w korony (przygotowanych zostało pięć tys. sztuk) i śpiewniki (dwa tys.). Będą także anielskie i diabelskie cukierki, ciasteczka oraz gorąca herbata. W Orszaku weźmie udział ponad 50 aktorów, 400 rycerzy, heroldów, dwórek oraz ok. 150 wolontariuszy.

W związku z przemarszem wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. W godzinach od ok. 11:25 do 16:00 część linii autobusowych i tramwajowych skierowana zostanie na trasy objazdowe. [szczegóły]

Program Orszaku Trzech Króli:
10:00 – msza Orszaku Europejskiego (Baltazar), parafia pw. Matki Bożej Saletyńskiej;
11:00 – msza Orszaku Azjatyckiego (Melchior), parafia św. Józefa;
11:00 – msza Orszaku Afrykańskiego (Kacper), parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa;
12:00 – spotkanie Orszaków na pl. Jana Pawła II, przejście al. Piłsudskiego;
13:15 – wydarzenia na pl. Solidarności.

[Facebook olsztyńskiego Orszaku] [zmiany w komunikacji miejskiej] [konferencja prasowa – galeria zdjęć]

reklama

luty, 2020

27LUT19:00PIOTR BUKARTYKSala kameralna - Amfiteatr im. Czesława Niemena, ul. OkopowaKategoria wydarzenia:Koncerty

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
ŹródłoUM Olsztyn
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Warte uwagi

Najładniejsze paznokcie w Olsztynie? Tylko w Centrum Kosmetologiczno-Szkoleniowym Marta Hura

Piękne i zadbane paznokcie to wizytówka zarówno każdej kobiety, jak i każdego mężczyzny. Dlatego nie ma co zwlekać, tylko powierzyć się w ręce profesjonalistów...

Konkurs

X