Olsztyn
wtorek, 22 października, 2024

Młodzi zawodnicy AZS Olsztyn na podium Pucharu Świata

OlsztynMłodzi zawodnicy AZS Olsztyn na podium Pucharu Świata

Podczas kolejnej edycji Pucharu Świata Dutch Open Teakwondo w Eindhoven (Holandia), zawodnicy AZS UWM Olsztyn zdobyli dwa medale. Zawody odbyły się 19 października 2024 roku.

Olsztyńskie sukcesy

Szymon Piątkowski, rozstawiony z numerem 1 w kategorii do 87 kg, sięgnął po złoty medal. Po czterech bezbłędnych walkach, w których nie stracił ani jednej rundy, Piątkowski potwierdził swoją formę, pozostając niepokonanym w nowej kategorii wagowej. To już jego drugi złoty medal w tej kategorii. Drugi zawodnik z Olsztyna, Mateusz Chrzanowski, zdobył brązowy medal w kategorii M-63 kg. Po trzech wygranych walkach stanął na najniższym stopniu podium.

Polacy wracają z sześcioma medalami

Polska reprezentacja w teakwondo może być dumna ze swojego występu na Dutch Open 2024, gdyż łącznie zdobyła aż sześć medali. Oprócz sukcesów Piątkowskiego i Chrzanowskiego, srebro wywalczyła Julia Sereda, a brąz zdobyli Aleksandra Kowalczuk, Dagmara Haremza i Krystian Haremza.

Turniej w Eindhoven był okazją dla polskich zawodników do zdobycia cennych punktów rankingowych do klasyfikacji World Taekwondo. Polski Związek Taekwondo Olimpijskiego pogratulował wszystkim zawodnikom za ich zaangażowanie i świetne wyniki.

źródło: UM Olsztyn