9 C
Olsztyn
poniedziałek, 26 września, 2022
reklama

Zakończył się proces Czesława Małkowskiego. Kiedy wyrok?

WiadomościZakończył się proces Czesława Małkowskiego. Kiedy wyrok?
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Sprawa w olsztyńskim sądzie toczyła się za zamkniętymi drzwiami. Postępowanie dowodowe zostało zakończone wczoraj (18.12). 

reklama

Po przeniesieniu sprawy byłego prezydenta do Olsztyna i tym samym ponownym rozpatrzeniu proces toczył się z wyłączeniem jawności. Od samego początku Małkowski twierdzi, że jest niewinny. Zrezygnował nawet z prawnika i sam się bronił.

Był to już kolejny proces w sprawie Czesława Jerzego Małkowskiego. W 2015 roku Sąd Rejonowy w Ostródzie skazał go na 5 lat więzienia. Były prezydent został wówczas uznany za winnego zgwałcenia urzędniczki. Sąd Okręgowy w Elblągu rozpatrując apelację uchylił jednak wyrok i sprawę skierował do ponownego rozpoznania. Tak sprawa trafiła do Sądu Rejonowego w Olsztynie.

reklama

We wtorek (18.12) sędzia zakończył postępowanie i zadecydował, że wyrok będzie ogłoszony 28 grudnia 2018 roku. Jaki będzie werdykt? Mieszkańcy Olsztyna mają podzielone zdanie, co było widać po wynikach wyborów samorządowych.

Najpierw pobił matkę i wykręcił jej rękę. Potem ukradł z garażu dwa silniki

Po wybuchu tzw. seksafery w olsztyńskim magistracie w 2008 prokurator wszczął śledztwo mające ustalić, czy doszło do przestępstwa w związku z doniesieniami urzędniczek Urzędu Miasta o rzekomym molestowaniu seksualnym i zgwałceniu.

reklama

Czesław Małkowski w 2008 roku w wyniku referendum został odwołany z funkcji prezydenta Olsztyna. Obecnie pełni funkcję radnego.

reklama
reklama
reklama
reklama

13 KOMENTARZY

13 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
reklama
×