fbpx
9 C
Olsztyn
poniedziałek, 12 kwietnia, 2021
reklama

Zakończył się proces Czesława Małkowskiego. Kiedy wyrok?

reklama

Sprawa w olsztyńskim sądzie toczyła się za zamkniętymi drzwiami. Postępowanie dowodowe zostało zakończone wczoraj (18.12). 

Po przeniesieniu sprawy byłego prezydenta do Olsztyna i tym samym ponownym rozpatrzeniu proces toczył się z wyłączeniem jawności. Od samego początku Małkowski twierdzi, że jest niewinny. Zrezygnował nawet z prawnika i sam się bronił.

Był to już kolejny proces w sprawie Czesława Jerzego Małkowskiego. W 2015 roku Sąd Rejonowy w Ostródzie skazał go na 5 lat więzienia. Były prezydent został wówczas uznany za winnego zgwałcenia urzędniczki. Sąd Okręgowy w Elblągu rozpatrując apelację uchylił jednak wyrok i sprawę skierował do ponownego rozpoznania. Tak sprawa trafiła do Sądu Rejonowego w Olsztynie.

reklama

We wtorek (18.12) sędzia zakończył postępowanie i zadecydował, że wyrok będzie ogłoszony 28 grudnia 2018 roku. Jaki będzie werdykt? Mieszkańcy Olsztyna mają podzielone zdanie, co było widać po wynikach wyborów samorządowych.

Po wybuchu tzw. seksafery w olsztyńskim magistracie w 2008 prokurator wszczął śledztwo mające ustalić, czy doszło do przestępstwa w związku z doniesieniami urzędniczek Urzędu Miasta o rzekomym molestowaniu seksualnym i zgwałceniu.

Czesław Małkowski w 2008 roku w wyniku referendum został odwołany z funkcji prezydenta Olsztyna. Obecnie pełni funkcję radnego.

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

13 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


13 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze