reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Olsztyn z dwiema nowymi ulicami. Taksówkarze mają kolejne adresy do zapamiętania!

OlsztynOlsztyn z dwiema nowymi ulicami. Taksówkarze mają kolejne adresy do zapamiętania!

Jakie nazwy ulic wybrali radni i gdzie je znajdziemy?

W Olsztynie powstaną dwie nowe ulice, które uzupełnią mapę miasta o kolejne, starannie dobrane nazwy. W środę, 28 sierpnia 2024 roku, radni Olsztyna zdecydowali o nadaniu nazw dotychczas bezimiennym ulicom na dwóch olsztyńskich osiedlach.

reklama

Truskawkowa na Zielonej Górce

Jedna z nowych ulic, położona na osiedlu Zielona Górka, zyskała nazwę „Truskawkowa. Jest to spójne z resztą nazw ulic na tym osiedlu, które nawiązują do motywów przyrodniczych. Nazwa „Truskawkowa” doskonale wpisuje się w tę konwencję, dodając odrobinę świeżości i koloru do lokalnego krajobrazu.

Ulica prof. Antoniego Żebrackiego w Kortowie

Drugą z nowych ulic, znajdującą się w Kortowie, nazwano na cześć wybitnego naukowca, prof. Antoniego Żebrackiego. Profesor Żebracki był zasłużonym weterynarzem i wykładowcą, którego praca znacząco wpłynęła na rozwój tej dziedziny nauki. Ulica jego imienia będzie stanowić hołd dla jego dorobku naukowego oraz wkładu w rozwój kortowskiej społeczności akademickiej.

reklama

Historia i przyroda w nazwach olsztyńskich ulic

Olsztyn ma prawie 600 nazwanych ulic, a wybór ich nazw nie jest przypadkowy. Często nawiązują one do charakterystyki osiedla, na którym się znajdują. W centrum miasta dominują nazwy związane z postaciami historycznymi, takimi jak marszałek Józef Piłsudski czy Tadeusz Kościuszko, podczas gdy w innych dzielnicach, takich jak Gutkowo, nazwy ulic inspirowane są naturą, np. Żurawia, Kanarkowa czy Wronia.

Nowe nazwy ulic w Olsztynie nie tylko wprowadzają ład i porządek, ale także ułatwiają nawigację i orientację w terenie. Decyzje radnych są przemyślane, a wybór nazw starannie dopasowany do specyfiki danego osiedla. Dzięki temu mieszkańcy Olsztyna mogą cieszyć się zarówno praktycznością, jak i estetyką nazw swoich ulic.

Tym żyje Olsztyn

reklama
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Przedszkole Radość i Art School – bezpieczny i kreatywny start dla dzieci w Olsztynie

Trwa nabór. Własne place zabaw, bogata oferta, zaangażowana kadra, dwie lokalizacje w Olsztynie.

Wielkie otwarcie Hirpol na Jarotach. Zgarnij 200 zł rabatu na kurs prawa jazdy

Już 27 marca na Jarotach odbędzie się wielkie otwarcie nowego punktu szkoły nauki jazdy Hirpol.

Sprzedaż mieszkania z kredytem hipotecznym – czy to możliwe?

Na czym polega sprzedaż mieszkania obciążonego hipoteką?

Wiosenne Targi Ogrodnicze w Olsztynie. Możliwość prezentacji sprzętu i produktów

Olsztyn zaprasza na Wiosenne Targi Ogrodnicze. To miejsce, gdzie spotyka się cała branża.

Zegarek z EKG: jak działa pomiar i czy jest wiarygodny?

Czym różni się EKG z zegarka od klasycznego EKG w gabinecie?

Targi biznesowe w Gdańsku przyciągnęły tłumy. Branża HoReCa i handel w jednym miejscu

Gdańsk miejscem spotkania przedsiębiorców. Targi MAG Dystrybucja dużym sukcesem.

Rejestracja znaku towarowego w Polsce: jak chronić markę, nazwę i logo bez ryzyka utraty praw

Znak towarowy w Polsce: co chroni, jak wybrać klasy, Polska vs UE, najczęstsze błędy i jak zabezpieczyć markę przed kopiowaniem.

Wkładanie i wyjmowanie naczyń staje się prostsze z funkcją ComfortLift®

Czym jest technologia ComfortLift® w zmywarce i jak działa?
reklama
reklama