fbpx
32 C
Olsztyn
poniedziałek, 21 czerwca, 2021
reklama

Nowe ulice w Gutkowie

reklama
Wyślij przez
0

Oficjalnie zakończył się projekt budowy traktów w Gutkowie i sąsiednich gminach. Inwestycja, na którą czekało wielu mieszkańców, kosztowała łącznie nieco ponad 47 milionów złotych.

Jeszcze niedawno zwykłe gruntowe drogi, teraz nowoczesne ulice, często z chodnikami i ścieżkami rowerowymi. Mieszkańcy os. Gutkowo mają powód do zadowolenia, bowiem dzięki inwestycji znacznie poprawił się ich komfort życia.

– Realizujemy wspólnie różne projekty – mówił podczas spotkania podsumowującego zadanie prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. – Nie brakuje infrastrukturalnych, jak ten dziś kończony, czy będące w fazie powstawania Regionalne Centrum Bezpieczeństwa. Ale to także zadania miękkie, choćby z zakresu służby zdrowia. Chcielibyśmy, aby możliwość współpracy w Zintegrowanych Inwestycjach Terytorialnych dała także kolejna unijna perspektywa budżetowa.

reklama

Efektem realizacji inwestycji jest powstanie niemal 7,5 kilometra dróg wraz z niezbędną infrastrukturą. To m.in. odpowiednie oświetlenie, odwodnienie, zagospodarowanie zieleni.

– Podczas rozmów na temat funkcjonowania ZIT-ów ustaliliśmy, że znaczną część pieniędzy przeznaczymy na drogi – wójt Jonkowa, Wojciech Giecko. – Tak też się stało. Wszyscy pamiętamy, jak te drogi wyglądały jeszcze niedawno. Końcowy efekt jest niesamowity.

Powstałe ulice – poza komfortową, wewnętrzną komunikacją – pozwalają sprawnie dostać się do węzła zachód na obwodnicy Olsztyna. Są jednocześnie ułatwieniem dostępu do obszaru atrakcyjnego turystycznie i przyrodniczo. Powoduje to bliskość jez. Ukiel, Obszar Chronionego Krajobrazu Środkowej Łyny i postulowanej do ochrony „Doliny Żurawiej”.

– Dziękuję w imieniu mieszkańców gminy Gietrzwałd – mówił wójt Jan Kasprowicz. – Ta inwestycja podkreśla, jak ważne są wspólnie realizowane zadania. Wiadomo, że duży może więcej, dlatego też niejako podpinamy się pod większego. Innym zadaniem, jakie wspólnie realizujemy, tym razem z Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji, jest modernizacja stacji uzdatniania wody w Sząbruku.

Łączny koszt inwestycji to ok. 47 milionów złotych (44 mln zł z projektu „Budowa dróg trzeciorzędnych…” oraz ok. 3,1 mln zł z projektu związanego z tzw. łańcuchami ekomobilności – ścieżki rowerowe i chodniki), z czego ok. 33 mln zł to koszty budowy na terenie gminy Olsztyn. W naszym mieście wybudowane zostały ulice Perkoza, Żurawia, Wołodyjowskiego, Kresowa. Na terenie gminy Gietrzwałd – droga od granic Olsztyna do skrzyżowania z drogą krajową nr 16 oraz ul. Perkoza. Natomiast obszar Jonkowa to droga od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 527 do ulicy Gościnnej.

Projekt w 85 proc. został dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia Mazury na lata 2014-2020.

Nowe ulice w Gutkowie Nowe ulice w Gutkowie Nowe ulice w Gutkowie Nowe ulice w Gutkowie


ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
0
reklama
źródłoUM Olsztyn

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze