fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

8.3 C
Olsztyn
czwartek, 9 kwietnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Kolejne podwórka mają szansę wypięknieć

reklama
Koronawirus raport na żywo z Olsztyna i woj. warminsko-mazurskiego RAPORT

Ten program jest okazją do zmiany wyglądu najbliższego otoczenia oraz zacieśnienia sąsiedzkich relacji. Już trzeci raz startujemy z programem „Podwórka z Natury”.

Często szare, zaniedbane, niesprzyjające przebywaniu na nich. Teraz mają szansę stać się oazami zieleni, urządzonymi na nowo przestrzeniami spotkań mieszkańców. Olsztynianie coraz chętniej zabiegają o swe najbliższe otoczenie, a wspierać ich inicjatywy ma program „Podwórka z Natury”.

– Zapraszamy do udziału w programie mieszkańców budynków położonych na obszarze rewitalizacji, którzy chcą współdziałać na rzecz zmian w swoim otoczeniu – zachęca dyrektor Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich, Justyna Sarna-Pezowicz. – Zgłoszenia mogą dokonywać 5-osobowe grupy sąsiedzkie, a przedmiotem zagospodarowania mogą być wyłącznie podwórka, które są własnością Gminy Olsztyn.

reklama

Najważniejszym celem przedsięwzięcia jest integracja i pobudzenie aktywności mieszkańców. Właśnie stąd ma wynikać powstanie przyjaznych przestrzeni, które są w ogromnej części wykonywane przez samych zainteresowanych. Ci mogą liczyć na wsparcie ze strony młodych architektów krajobrazu z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz pracowników Urzędu Miasta.

Na zgłoszenia czekamy od 5 do 16 listopada. Formularze będą przyjmowane w tych dniach do godz. 15:00 w Wydziale Strategii i Funduszy Europejskich (Urząd Miasta, pl. Jana Pawła II 1, II piętro, pok. 211). Informacji w tej sprawie udziela Paulina Żukowska – tel. 89  527 31 11 wew. 393, e-mail: [email protected].

Zainteresowanych wzięciem udziału w programie zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 7 listopada (środa) w Koszarach Funka przy ul. Kasprowicza 4 o godz. 17:00.

[mapa obszaru rewitalizacji] [facebook „Podwórka z Natury”] [szczegółowe informacje o programie]

reklama
ŹródłoUM Olsztyn
reklama
reklama

Warte uwagi

Potrzebujesz komputerowych akcesoriów do pracy zdalnej? SL Computer działa w Olsztynie

Niemal z dnia na dzień mieszkania i domy wielu olsztyniaków zamieniły się w biura czy wręcz centra dowodzenia przeróżnych firm. W zadbaniu o odpowiedni...

Konopne chmury przyłączają się do walki z koronawirusem

„Drodzy mieszkańcy Olsztyna, z uwagi na rozprzestrzenianie się koronawirusa, w pełni popieram inicjatywę pozostania w domu na czas zagrożenia epidemicznego i wychodzę naprzeciwko waszym...

Konkurs