fbpx
1 C
Olsztyn
poniedziałek, 28 listopada, 2022
reklama

100 litrów krwi na 100-lecie niepodległości

Wiadomości100 litrów krwi na 100-lecie niepodległości

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W związku z obchodzoną w tym roku 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości wojewoda zachęca mieszkańców Olsztyna i województwa warmińsko-mazurskiego do podjęcia szczytnego wyzwania. Jest nim oddanie 100 litrów krwi dla osób pilnie potrzebujących tego życiodajnego płynu.

Nasi przodkowie przelewali krew w wojnach i powstaniach, by wywalczyć nam wolną ojczyznę. My, każdego roku w Narodowe Święto Niepodległości na różny sposób wyrażamy wdzięczność za ich poświęcenie i ofiarę. W tym szczególnym jubileuszowym roku wojewoda Artur Chojecki prosi o konkretny gest solidarności, który będzie jednocześnie wyrazem naszego patriotyzmu.

Honorowe oddawanie krwi będzie możliwe 10 listopada br. w Mobilnym Punkcie Poboru, czyli specjalnie przystosowanym do tego celu autobusie, ustawionym na Placu Solidarności w Olsztynie w godzinach 12.00 – 16.00, podczas Pikniku Militarnego „Służymy Niepodległej”.

W pozostałe dni krew można oddać w siedzibie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Malborskiej 2 w Olsztynie oraz
w oddziałach terenowych (szczegóły na: http://www.rckikol.pl/).

reklama
reklama
reklama