0
5.4 C
Olsztyn
niedziela, 14 grudnia, 2025
reklama
zamów reklamę

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Warmińsko-mazurscy sportowcy na igrzyskach olimpijskich

OlsztynWarmińsko-mazurscy sportowcy na igrzyskach olimpijskich

Igrzyska Olimpijskie w Paryżu dobiegły końca, a sportowcy z Warmii i Mazur mogą być dumni ze swoich osiągnięć. Choć walka o medale była niezwykle zacięta, nasi reprezentanci pokazali prawdziwy hart ducha, a ich wysiłki zaowocowały dwoma medalami, które trafią do regionu.

reklama

Udział Aleksandry Lisowkiej w maratonie

Jednym z ostatnich startów, które wzbudziły sporo emocji, był maraton kobiet, w którym wzięła udział Aleksandra Lisowska. Pochodząca z Braniewa zawodniczka AZS-u UWM Olsztyn zakończyła bieg na 36. pozycji spośród 91 uczestniczek. To wynik, który można uznać za bardzo dobry, zwłaszcza że Lisowska osiągnęła swój najlepszy czas w tym sezonie – 2 godziny, 31 minut i 10 sekund. Warto przypomnieć, że trzy lata temu, podczas igrzysk w Tokio, Lisowska zajęła 35. miejsce, jednak jej czas był wówczas o prawie cztery minuty gorszy.

Najlepsza w maratonie była Holenderka etiopskiego pochodzenia, Sifan Hassan, która ustanowiła nowy rekord olimpijski – 2 godziny, 22 minuty i 55 sekund.

reklama

Z Warmii i Mazur na olimpijskie podium

Dla Warmii i Mazur igrzyska te zakończyły się sukcesem, przynosząc regionowi dwa medale. Brązowy krążek zdobyła Natalia Kaczmarek z Bartąga, która startowała w biegu na 400 metrów. Srebrny medal przywiezie do Giżycka Jakub Kochanowski, środkowy reprezentacji Polski w siatkówce mężczyzn.

Oprócz medalistów, w Paryżu wystartowało także kilku innych sportowców z naszego regionu, którzy dzielnie reprezentowali Polskę w różnych dyscyplinach. W triathlonie wystąpiła Roksana Słupek z UKS TRS Susz, w żeglarstwie Agata Barwińska z MOS Iława, a w lekkoatletyce oprócz Lisowskiej także Anastazja Kuś z AZS UWM Olsztyn. Na wodach kajakowych walczyły Anna Puławska i Dominika Putto, wychowanki Bazy Mrągowo. W strzelectwie Polskę reprezentował Maciej Kowalewicz z Gwardii Olsztyn, natomiast w pływaniu długodystansowym Piotr Woźniak z Kormorana Olsztyn. Na parkiecie koszykarskim widzieliśmy Przemysława Zamojskiego z Energa Basketball Elbląg, a na stadionie lekkoatletycznym Karola Zalewskiego z AZS UWM Olsztyn oraz Konrada Bukowieckiego, również z AZS UWM Olsztyn.

Podsumowanie medalowe

Polska reprezentacja zakończyła igrzyska olimpijskie w Paryżu z dorobkiem 10 medali. Wśród nich znalazł się jeden złoty krążek, cztery srebrne oraz pięć brązowych. Choć wynik ten jest słabszy niż trzy lata temu w Tokio, gdzie Polacy zdobyli więcej medali, to jednak jest zbliżony do rezultatów osiągniętych na wcześniejszych letnich igrzyskach w Rio de Janeiro, Londynie, Pekinie i Atenach. Medalową passę rozpoczęło srebro Klaudii Zwolińskiej w kajakarstwie górskim, a zamknęła ją Daria Pikulik, zdobywając srebro w kolarskim omnium.

źródło: Radio Olsztyn, RMF24

Przeczytaj także

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Włącz powiadomienia e-mail
Wyślij maila o
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Jak przygotować gabinet stomatologiczny do codziennej pracy? Niezbędne materiały i akcesoria

Właściwe przygotowanie gabinetu stomatologicznego gwarantuje bezpieczeństwo i efektywność pracy.

Horyzonty Przyszłości: Prognoza Dominacji Technologii i Filamentów w Świecie Druku 3D

Technologia druku 3D dynamicznie przekształca się w pełnoprawny sektor przemysłowy i konsumencki.

Czym są opakowania typu display?

Displaye łączą funkcję ochronną z prezentacyjną.

Metody testowania wytrzymałości i odporności ubrań roboczych

Profesjonalna odzież robocza przechodzi szereg testów, aby zapewnić bezpieczeństwo i trwałość.

Okulary przeciwsłoneczne w górach – jak chronić oczy na dużej wysokości?

Silne nasłonecznienie, odbicie promieni słonecznych od śniegu i zwiększone promieniowanie UV stwarzają ryzyko uszkodzeń oczu.

Indywidualny projekt domu – od pomysłu do realizacji

Indywidualny projekt domu to spersonalizowany proces tworzenia przestrzeni mieszkalnej, dopasowany do konkretnych potrzeb.

Sprawy rozwodowe a wywiad gospodarczy w biznesie

Wywiad gospodarczy pozwala uporządkować fakty, zweryfikować informacje i przygotować dowody

Świąteczne zakupy w Intermarché Olsztyn. Zabawki, dekoracje, słodycze i gotowe specjały na świąteczny stół

Przedświąteczne zakupy w jednym miejscu. Intermarché Olsztyn z ofertą świąteczną.

Najczęstsze błędy przy zabezpieczaniu ładunku i jak ich unikać?

Nieprawidłowe zabezpieczenie ładunku generuje straty finansowe i obniża zadowolenie klientów.

Pomysły na prezenty, które trafią w serce każdego pasjonata rolnictwa

Świat rolnictwa oferuje zaskakująco wiele praktycznych i inspirujących propozycji.
reklama
reklama