10 C
Olsztyn
niedziela, 25 lutego, 2024
reklama

Aleksandra Lisowska nową rekordzistką Polski w maratonie!

OlsztynAleksandra Lisowska nową rekordzistką Polski w maratonie!

Aleksandra Lisowska, która niedawno pobiła rekord Polski w maratonie, spotkała się z marszałkiem Marcinem Kuchcińskim. Do niedawna rekordem w tej dyscyplinie był wynik Małgorzaty Sobańskiej z 2001 roku, który wynosił 2:26:08 i był ustanowiony podczas zawodów w Chicago. Teraz to Aleksandra Lisowska za sprawą 16 sekund okryła się sportową chwałą. Jej czas to 2:25:52, który osiągnęła podczas prestiżowego maratonu w Walencji.

reklama

Wyczyn ten wprowadził ją w elitę biegaczy maratońskich, a w Hiszpanii wynik przełożył się na 29. miejsce. Tytuł Mistrzyni Europy oraz nowy rekord potwierdzają jej ogromny talent i wytrwałość.

Warto pamiętać, że sukcesy Aleksandry Lisowskiej nie ograniczają się tylko do bicia rekordów. W kwietniu tego roku podczas maratonu w Rotterdamie wykazała swoją sportową moc, zdobywając kwalifikację do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich, które odbędą się w dniach 26 lipca – 11 sierpnia 2024 roku w Paryżu.

reklama

Ta znakomita sportsmenka AZS UWM Olsztyn bez wątpienia będzie jedną z zawodniczek, na którą sportowy świat będzie szczególnie spoglądał. Wizyta u marszałka, która odbyła się 7 grudnia 2023 roku, jest uznaniem jej indywidualnych osiągnięć i ważnym akcentem w promowaniu sportowej kultury i osiągnięć polskich atletów na arenie międzynarodowej.

Źródło: Urząd Marszałkowski

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia