reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Dwa medale lekkoatletów KS AZS UWM Olsztyn podczas mistrzostw Polski U23

OlsztynDwa medale lekkoatletów KS AZS UWM Olsztyn podczas mistrzostw Polski U23

Męska sztafeta KS AZS UWM Olsztyn na dystansie 4×400 metrów (w składzie: Jakub Śliwa, Kacper Lewalski, Marcin Bendyk i Sebastian Michalak) wywalczyła w Lublinie brązowy medal 41. PZLA Mistrzostw Polski U23. Indywidualnie na trzecim stopniu podium w biegu na 800 metrów stanął także Kacper Lewalski. Z dobrej strony pokazali się też: Sebastian Michalak, Jakub Śliwa i Aleksandra Lis.

reklama

Reprezentanci klubu AZS UWM Olsztyn wygrali swój bieg z czasem 3:19.41. Ale w drugiej serii szybsze były sztafety KS AZS AWF Wrocław (3:17.02) oraz AZS UMCS Lublin (3:14.80). Brązowy medal to jednak duży sukces. „Pojechaliśmy takim mieszanym składem. Nie wszyscy biegają 400 metrów. Medal to wielki sukces. Po cichu na niego liczyłem. Ale mogło być różnie. Lublin miał niesamowicie mocną sztafetę, więc ciężko było z nimi rywalizować” – podsumował Kacper Lewalski. I dodał: „Myślę, że mogliśmy powalczyć o drugie miejsce. Nie wiem, dlaczego sędziowie ustawili nas w tej słabszej serii. Nie mogliśmy nawiązać rywalizacji. Ja nikogo nie miałem przed sobą i to było ciężkie.”

Przypomnijmy, że Kacper Lewalski wywalczył w Lublinie także brąz indywidualnie. Był trzeci w biegu na 800 metrów. Wygrał reprezentant klubu AZS UMCS Lublin – Bartosz Kitliński, który w tym sezonie prezentuje wysoką formę. Potwierdził to w sobotę. Zwyciężył pewnie z czasem 1:49.18, kontrolując bieg. Zawodnik KS AZS UWM Olsztyn przyjął inną taktykę. Zaczął atakować na ostatnich 300 metrach. Ale nie udało mu się wyprzedzić także drugiego na mecie Macieja Wyderki (1:49.59).

reklama

„Bardzo zepsułem ten bieg. Bardzo słabo pobiegłem taktycznie. Nie wystartowałem za chłopakami i oni mi po prostu uciekli. Przespałem ten moment, kiedy oni zaczęli ruszać” – podsumował Lewalski. I dodał: „Jechałem do Lublina z zamiarem wygrania Mistrzostw Polski na swoim koronnym dystansie. Byłem według mnie najszybszy. Przespałem ten bieg i biorę to na klatę!”.

Drugi dzień rywalizacji w Lublinie był podwójnie udany dla Sebastiana Michalaka, który był bliski wywalczenia krążka także indywidualnie. Zajął czwarte miejsce w biegu na 400 metrów przez płotki. Jego czas to 52.96 sekundy. Na szóstych pozycjach w biegach na 200 metrów kobiet i mężczyzn sklasyfikowani zostali natomiast inni reprezentanci klubu AZS UWM Olsztyn – Aleksandra Lis (24.35 s) oraz Jakub Śliwa (21.52 s). Dodatkowo w sobotę Aleksandra Lis uzyskała szósty czas w biegu na 400 metrów (55.57). A na piętnastym miejscu wśród pań startujących na 800 metrów sklasyfikowana została Julia Twardowska (2:15.55).

źródło: UWM

Przeczytaj także

reklama
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Pracownik na produkcję, magazyn, budowę – jak agencja pracy skraca czas wdrożenia pracownika

Dlaczego wdrożenie na produkcji, magazynie i budowie jest tak wymagające.

Przedszkole Radość i Art School – bezpieczny i kreatywny start dla dzieci w Olsztynie

Trwa nabór. Własne place zabaw, bogata oferta, zaangażowana kadra, dwie lokalizacje w Olsztynie.

Powrót do zawodu kierowcy po przerwie – od czego zacząć?

Jak przygotować się do powrotu do zawodu kierowcy?

Nabór do Niepublicznego Żłobka Art School. Dwie lokalizacje w Olsztynie

Trwa nabór do Niepublicznego Żłobka Art School. Kameralne grupy i indywidualne podejście.

Lunch&Box – zdrowe lunche i boxy na każdą okazję z dowozem w Olsztynie

Codziennie różne menu dla każdego, idealna opcja także dla firm.

Jak zarobić więcej w 2026? Wielkie targi dla sklepów, gastronomii i hoteli już 12 marca w Olsztynie

Bezpłatne wydarzenie „Wiosenny Impuls Sprzedaży” jest skierowane do właścicieli sklepów, restauracji oraz profesjonalistów z branży HoReCa.

O czym pamiętać składając wypowiedzenie w pracy?

Z czego powinno się składać wypowiedzenie umowy o pracę?

Jak wybrać idealne łóżko dla dwulatka?

Gdy chcemy kupić łóżko dla dwulatka, bezpieczeństwo powinno być naszym priorytetem.

Jakie materiały są najlepsze na klamki do drzwi?

Dlaczego stal nierdzewna dominuje w drzwiach zewnętrznych i łazienkach?

Czy torby materiałowe mogą zastąpić jednorazówki w supermarketach?

Czy torby materiałowe mogą całkowicie wyprzeć jednorazówki?

Jakie etui do tabletu zapewni ochronę podczas podróży?

Jak dobrać rozmiar i typ etui do warunków podróży?
reklama
reklama