21 C
Olsztyn
wtorek, 23 lipca, 2024
reklama

Tramwaje w Olsztynie przestaną kursować przez… miesiąc

OlsztynTramwaje w Olsztynie przestaną kursować przez... miesiąc

W poniedziałek, 15 lipca, w Olsztynie rozpocznie się remont torowiska, co spowoduje zawieszenie kursowania tramwajów linii nr 1, 2 i 3. Na czas prac, które potrwają około miesiąca, wprowadzona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza.

reklama

Zawieszenie kursowania tramwajów

Rozpocznie się remont torowiska w rejonie skrzyżowania al. Sikorskiego z ul. Tuwima. Prace te spowodują zawieszenie kursowania tramwajów linii nr 1, 2 i 3 na okres około miesiąca. W ich miejsce zostanie uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza – linie Z-1 i Z-2, kursujące na trasach maksymalnie zbliżonych do tras tramwajów.

Zmiany w komunikacji miejskiej

Autobusowe linie zastępcze nie będą obsługiwać niektórych przystanków. Przystanki “Auchan” w kierunku Dworca Głównego/Wysokiej Bramy oraz “Szpital Wojewódzki” w kierunku Dworca Głównego/Wysokiej Bramy będą nieczynne. Najbliższe przystanki to “Galeria Warmińska” i “Skwer Wakara”/”Pstrowskiego-Sikorskiego”.

reklama

Zmiany dotkną również trasy linii autobusowych 130, N01, 136, i 307. Przebieg tras oraz rozkłady jazdy można znaleźć na stronie ZDZIT.

Wyłączenie ul. Dąbrowszczaków

Jednocześnie od 11 lipca ul. Dąbrowszczaków będzie całkowicie wyłączona z ruchu z powodu remontu. Roboty na ul. Dąbrowszczaków rozpoczęły się we wtorek, 9 lipca. W czwartek i piątek, 11-12 lipca, jezdnia będzie całkowicie zamknięta na odcinku od skrzyżowania z al. Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Kajki. Prace obejmują zdjęcie starej nawierzchni, regulację studzienek i wpustów, a następnie położenie nowego asfaltu. Zakończenie prac planowane jest na niedzielę, 14 lipca. Kierowcy są proszeni o nieparkowanie pojazdów wzdłuż ul. Dąbrowszczaków w czasie remontu.

Tramwaje w Olsztynie przestaną kursować przez... miesiąc komunikacja miejska Olsztyn, Wiadomości, zShowcase

źródło: ZDZIT, olsztyn.com.pl

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
dfd
11 lipca 2024 08:35

Miesiąc bez korków.

Olsztynianin
11 lipca 2024 06:22

A kto za to zapłaci? Grzymowicz?

Polecane