28 C
Olsztyn
poniedziałek, 15 lipca, 2024
reklama

Kierowco wiedz, co Cię czeka! Ważne skrzyżowanie będzie zamknięte na miesiąc

OlsztynKierowco wiedz, co Cię czeka! Ważne skrzyżowanie będzie zamknięte na miesiąc

W połowie lipca mieszkańcy Olsztyna muszą przygotować się na poważne utrudnienia w ruchu. Zamknięte zostanie jedno z ważniejszych skrzyżowań w Olsztynie. Powodem jest konieczność przebudowy torowiska tramwajowego.

reklama

Konieczna przebudowa torowiska

Jerzy Roman, prezes MPK Olsztyn, wyjaśnił, że po 10 latach eksploatacji torowiska, technologia wypełnienia obszaru przy torowisku masą asfaltową nie sprawdza się. “W tym miejscu zaczyna być już niebezpiecznie. Wymaga to rozebrania i wykonania przejazdu w technologii betonowej” – powiedział Roman w rozmowie z Radiem Olsztyn.

Utrudnienia dla kierowców i pasażerów

Remont skrzyżowania oznacza poważne utrudnienia w ruchu. Aleją Sikorskiego będzie można przejechać, a jej wlot w Synów Pułku pozostanie otwarty. Jednak nie będzie można przejechać z Tuwima w Sikorskiego, co utrudni również wyjazd z pobliskiej galerii handlowej, jak podaje Radio Olsztyn. Na czas remontu zostanie zawieszone kursowanie tramwajów, a wprowadzona będzie autobusowa komunikacja zastępcza.

reklama

Władze Olsztyna zamierzają przeznaczyć na planowany remont z budżetu miasta około 2,5 mln zł, z czego około 1 mln zł zostanie przeznaczone na remont torowisk na skrzyżowaniu al. Sikorskiego i ul. Tuwima.

Co to oznacza dla kierowców?

Dane Zarządu Dróg Zieleni i Transportu wskazują, że przez skrzyżowanie al. Sikorskiego i ul. Tuwima przejeżdża codziennie około 50 tys. pojazdów. Kierowcy muszą liczyć się z poważnymi utrudnieniami i koniecznością korzystania z objazdów przez miesiąc.

źródło: Radio Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Arbuz
26 czerwca 2024 15:07

Kiedy się zacznie? Czy oba pasy na raz? Czy może po dwa tygodnie i będzie ruch częścią drogi? Czy tylko Tuwima bo o tym mowa? Jakieś szczegóły, plany? Może redaktorek zamiast wklejać ogólniki by się wysilił i zapytał Zdzitu o cokolwiek?

Olsztynianin
26 czerwca 2024 12:19

Spadek po budowniczym nieudaczniku

Polecane