28 C
Olsztyn
poniedziałek, 15 lipca, 2024
reklama

Rozpoczyna się remont ulicy Dąbrowszczaków. Zamknięta ulica i zakaz parkowania

OlsztynRozpoczyna się remont ulicy Dąbrowszczaków. Zamknięta ulica i zakaz parkowania

Podczas gdy mieszkańcy Olsztyna cieszą się letnim słońcem, ekipy drogowe przygotowują się do znaczącego projektu remontowego, mającego na celu modernizację jednej z centralnych arterii miasta. Już w najbliższy wtorek, 9 lipca, rozpoczną się długo oczekiwane prace remontowe na ulicy Dąbrowszczaków, jednej z dróg śródmiejskich, najczęściej uczęszczanych przez mieszkańców.

reklama

Zakres prac obejmuje odcinek od skrzyżowania z al. Piłsudskiego aż do zbiegu z ul. Kajki. Pierwszym etapem będzie usunięcie starej nawierzchni, następnie nastąpi regulacja studzienek kanalizacyjnych oraz wpustów ulicznych, co jest niezbędne do właściwego przygotowania podłoża pod nową warstwę asfaltową.

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu szczególnie upomina oraz zwraca się z apelacją do kierowców: “Prosimy zmotoryzowanych mieszkańców Olsztyna o nieparkowanie pojazdów wzdłuż ul. Dąbrowszczaków już od późnych godzin nocnych w poniedziałek (8 lipca) poprzedzający rozpoczęcie prac,” mówi Michał Koronowski, przedstawiciel Zarządu. Wskazał on, że takie działanie jest niezbędne, aby prace remontowe mogły ruszyć z zaplanowaną prędkością i skutecznością.

reklama

W szczególe ulica Dąbrowszczaków będzie niedostępna dla pojazdów w dniach 11 i 12 lipca, kiedy to najintensywniejsze prace będą miały miejsce. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z harmonogramem, mieszkańcy oraz użytkownicy tej trasy będą mogli korzystać z odnowionej ulicy już od 14 lipca.

Ten remont jest tylko jednym z wielu przedsięwzięć skierowanych na poprawę infrastruktury drogowej w Olsztynie, które mają być zrealizowane w najbliższych miesiącach. Plany miasta obejmują odświeżenie swoistego “parkerowania” – zarówno w przypadku mniejszych, rzadziej uczęszczanych ulic, jak i chodników.

Warto zaznaczyć znaczenie tej inwestycji nie tylko dla samych mieszkańców, ale również dla zachowania wysokiego poziomu bezpieczeństwa na drogach. Dotychczasowe niedogodności, które będą musieli znosić mieszkańcy w trakcie trwania prac, zdają się być małą ceną za zaawansowaną infrastrukturę drogową, która posłuży na kolejne lata.

reklama

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Asterix
8 lipca 2024 09:27

Niestety ulice w Olsztynie to w 99% są do wymiany

Allah i Jahwe to lamusy
7 lipca 2024 13:12

Remont mieszkającej za darmo tam patologii cyganow i innych wynalazków. Eksmitować zwierzęta te za miasto.

Polecane