15 C
Olsztyn
środa, 24 lipca, 2024
reklama

18-latka z tygodniowym prawem jazdy. Wypadek z niespodziewanym finałem

Działdowo18-latka z tygodniowym prawem jazdy. Wypadek z niespodziewanym finałem

W poniedziałek, 8 lipca 2024 roku, na ulicy Lidzbarskiej w Działdowie doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. 18-letnia mieszkanka Działdowa, kierując samochodem marki Opel, straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w przydrożną latarnię.

reklama

Do wypadku doszło w godzinach popołudniowych. Policjanci prewencji i ruchu drogowego z Działdowa, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, ustalili, że 18-latka zjechała na przeciwległy pas jezdni, a następnie na pobocze i uderzyła w latarnię. Okazało się, że młoda kobieta była nietrzeźwa – badanie alkomatem wykazało prawie 2 promile alkoholu w jej organizmie. Na szczęście kierująca nie odniosła obrażeń, ale ze względu na stan nietrzeźwości została przewieziona do szpitala na dodatkowe badania.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy młodej kobiety, które posiadała od zaledwie tygodnia. Pojazd został przekazany wskazanej przez nią osobie. 18-latka będzie musiała odpowiedzieć za swoje zachowanie przed sądem. Grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka kara finansowa oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

źródło: KPP Działdowo

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane