21 C
Olsztyn
wtorek, 23 lipca, 2024
reklama

Odnowione KSIĄŻKOchatki stanęły w Olsztynie. Bezpłatna wymiana książek dla każdego!

OlsztynOdnowione KSIĄŻKOchatki stanęły w Olsztynie. Bezpłatna wymiana książek dla każdego!

Miejska Biblioteka Publiczna ogłasza, że wszystkie zniszczone KSIĄŻKOchatki zostały zastąpione nowymi. Inicjatywa ta spotyka się z coraz większym zainteresowaniem mieszkańców, którzy chętnie korzystają z możliwości wymiany książek.

reklama

“Z myślą o miłośnikach bookcrossingu zastąpiliśmy zniszczone KSIĄŻKOchatki nowymi. Cieszymy się z Waszego zainteresowania tą formą wymiany książek, a dla tych którzy jeszcze nie skorzystali – serdecznie polecamy.” Nowe KSIĄŻKOchatki pełnią funkcję małych biblioteczek.

Krzysztof Dąbkowski, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, apeluje do mieszkańców: “Pamiętajcie, aby zabierajac książkę do domu, zostawić innym coś od siebie. Na pewno macie w domu książki, których już nie czytacie i moglibyście się nimi podzielić.”

reklama

Aby ułatwić korzystanie z tego wyjątkowego miejsca, ustalono kilka prostych zasad. Mieszkańcy są zachęcani do bezpłatnego wypożyczania i wymiany książek, dbania o wypożyczone egzemplarze oraz same KSIĄŻKOchatki. W razie dostrzeżenia jakichkolwiek uszkodzeń należy niezwłocznie powiadomić Miejską Bibliotekę Publiczną.

Gdzie można odnaleźć te kuźnie literatury? Pierwsza z nich znajduje się przy olsztyńskiej Plaży Miejskiej, w pobliżu boiska do siatkówki, natomiast druga została umiejscowiona nad brzegiem Jeziora Długiego, obok kładki Żubra, od strony parkingu przy ulicy Leśnej.

źródło: UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane